BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Lifestyle

Pse ish-i juaj vazhdon t'ju përndjekë pas ndarjes? Zbulojeni tani se cilat janë arsyet

Pse ish-i juaj vazhdon t'ju përndjekë pas ndarjes? Zbulojeni

Ndarjet nuk shkojnë gjithmonë ashtu siç kemi planifikuar dhe ndonjëherë, njëra ose të dyja palët mund të duan fshehurazi kthimin e personit tjetër.
Në atë moment, duhet të pyesni veten.

Pse pikërisht ish-i im vazhdon të shfaqet pas një ndarjeje?

•Ata duan një shpatull për të qarë.

Nëse keni pasur një miqësi të thellë që mbështet anën pasionante të marrëdhënies suaj, ata mund të ndjehen sikur jeni ende një vend i butë për t’u mbështetur emocionalisht.

Fatkeqësisht, kur ata shfaqen kështu dhe ju shprehin problemet e tyre, pastaj zhduken përsëri, kjo thjesht krijon trazira. Ne nuk e mendojmë shpesh punën emocionale si punë, por është me të vërtetë punë.

Mendoni nëse ish-i juaj ka të drejtë për këtë mbështjeje nga ju?

•Ata takuan njerëz të rinj, u dështoi dhe tani u mungon ti.

Nëse lidhja juaj vazhdoi për një periudhë të rëndësishme kohore, mund të jetë vërtet e lehtë të filloni të fantazoni se sa fantastike do të jetë një takim i ri .

Kjo është veçanërisht e zakonshme me ish-et që ndihen të mbytur në marrëdhënie dhe sikur po humbisnin diçka tjetër duke qenë me ju.

Pas romancës së tyre të parë të dështuar pas asaj me ju, ata e kuptojnë se vizioni që kishin për atë se si mund të ishte të takohesh me dikë tjetër nuk është gjithçka që kishin dashur.

Kështu ata kthehen me bisht mes këmbëve, gati për të rinegociuar lidhjen e tyre me ju.

• Ata kanë ndryshuar ose janë kureshtarë nëse keni ndryshuar ju

Të themi të vërtetën, të shohësh ish-in tënd të lumtur pas ndarjes nuk është ajo që dëshirojmë.

Nuk është se njerëzit duan që ish-i i tyre të vuajë,por ata mund të ndihen më mirë duke krahasuar përparimin e tyre emocional me një ish pas një ndarjeje.

Ashtu si shumë arsye në këtë listë, kjo mund të jetë krejtësisht e pavetëdijshme. Ata mund të kishin parë diçka në rrjetet sociale dhe nuk mund të ndalonin së menduari për ju. Dikush në jetën e tij mund t’ju kishte sjellë rastësisht në bisedë.

Gjithashtu, nëse keni pasur probleme të rregullueshme në marrëdhënien tuaj që ata nuk i kanë zgjidhur kur ishit së bashku, ata mund t’i kishin korrigjuar ato në një përpjekje për t’u dukur ose për t’ju kthyer.

•Ata duan seks

Kjo nuk ka një shpjegim.

Kuptohet siç lexohet,ai do vetëm atë gjë!