Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pse krevati nuk duhet të jetë me kokë nga dera!

Postuar: 14/06/2018 - 18:38

Nuk ka gjë më të keqe se të vuash nga mungesa e gjumit. Prandaj, nëse vuan edhe ti nga pagjumësia, me siguri ke provuar pafund mënyra vetëm për të arritur të kesh një natë të qetë.

A e keni menduar ndonjëherë se ndoshta pozicioni i krevatit me kokë nga dera mund të jetë ajo që ju pengon në gjumin e mirë?

Laura Cerrano, eksperte mendon se pozicioni i krevatit me kokë nga dera është një arsye se përse ne nuk bëjmë një gjumë të mirë.

Ajo beson se mënyra se si ne organizojmë mobiliet në dhomën e gjumit, ndikon në cilësinë e gjumit.

Ajo sugjeron që të bësh një gjumë të mirë, sigurohu që nga të dyja anët e krevatit të lësh një hapësirë të konsiderueshme të lirë, në mënyrë të barabartë.

Pra, vendoseni krevatin në qendër të dhomës. Ata që e kanë krevatin ngjitur me murin apo afër hyrjes së derës, duhet ta mendojnë edhe një herë pozicionin e tij.

Kini kujdes të lini mjaftueshëm hapësirë në kufijtë e krevatit dhe ta vendosni atë në mënyrë që të përfitoni maksimumin e pamjes që dritarja e dhomës tuaj mund t’iu lejojë të merrni.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/08/2018 - 22:05

Video e kësaj nëne po bëhet virale në internet. Në pamjet në fjalë shihet se si Diola, gruaja e një gjinekologut Dardan Baftiut, vallëzon 10 minuta para se të lind.

Postuar: 16/08/2018 - 22:01

Çdo ditë e më shumë, femrat po heqin dorë nga seksi!

Postuar: 16/08/2018 - 21:22

Fotot janë bërë më popullore se kurrë që pas përhapjes së gjërë që smartphonët patën që nga viti

Postuar: 16/08/2018 - 20:43

Memorizimi është një fakt që me kalimin e viteve mund dhe të dobësohet, ndaj gjithmonë është e rë

Postuar: 16/08/2018 - 20:13

Një dietë e pasur me fruta dhe perime shumëngjyrëshe luan një rol kyç për shëndetin.

Postuar: 16/08/2018 - 18:36

Revista gjermane “Petra” kreu një sondazh, në të cilin morën pjesë më shumë se 1000 g

Postuar: 16/08/2018 - 15:01

Yjet na sugjerojnë se cila është qendra më në sintoni me qenien tonë, qoftë vendbanim i përhershë