BREAKING NEWS

Lajm fantastik nga spitalet COVID: Sot më shumë të shëruar se të prekur me koronavirus, ja 3 qytetet me numrin më të madh të infektimeve

Lajm fantastik nga spitalet COVID: Sot më shumë të shëruar
x

Lifestyle

Publikohet studimi më i ri, kjo shenjë tregon nëse jeni të lumtur në marrëdhënien tuaj

Publikohet studimi më i ri, kjo shenjë tregon nëse jeni të

Mendoni nëse jeni vërtet të lumtur në marrëdhënien tuaj dhe se personi që keni në krahë është personi i duhur për ju? Një studim i ri hedh dritë mbi raportin në çift dhe faktin se sa të lumtur ndiheni me partnerin tuaj.

Universiteti i Karolinës së Veriut ekzaminoi 8.000 njerëz, për të treguar se nëse marrëdhënia i bën çiftet më të shëndoshë. Rezultoi se një grua mesatare vë rreth 12 kilogramë gjatë viteve të para të martesës së saj, ndërsa ato që thjesht kanë një lidhje pa bashkëjetesë, 7 kilogramë.

Por ka një zbulim po aq interesant, pasi studiuesit kanë zbuluar se kilet në një marrëdhënie lidhen gjithashtu me sa të lumtur ndiheni me personin që keni në krah. Sipas gjetjeve, çiftet që kishin nivele më të ulëta stresi, ankthi dhe deklaronin se ndiheshin të lumtur, fituan dy herë më shumë peshë se të tjerët që kishin problemet e tyre.