BREAKING NEWS

Një luftë e re në horizont gati të shpërthejë, anijet luftarake rrethojnë Japoninë, ja lëvizja e Putinit dhe Xi Jinping që po alarmon Tokion

Një luftë e re në horizont gati të shpërthejë,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi “bombë” për Shqipërinë, inteligjenca në Iran paralajmëron trazira në Manëz të Durrësit, ja kërcënimi që vjen nga Teherani

Paralajmërimi “bombë” për Shqipërinë,
x
BREAKING NEWS

“Më i izoluari”/ Artan Hoxha sjell në vëmendje ngjarjen e bujshme, jep mesazhin: Jeta vazhdon…

“Më i izoluari”/ Artan Hoxha sjell në vëmendje
x
BREAKING NEWS

“Do vijnë ‘tmerrshëm’”/ Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Berishën e Metën dhe bën paralajmërimin e frikshëm: Këta janë betuar!

“Do vijnë ‘tmerrshëm’”/ Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, ja “Dora e Zezë” serbe që nisi Luftën e Parë Botërore

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë
x
BREAKING NEWS

“Renditemi në vendin e shtatë në botë për kultivimin e kanabisit”, eksperti i kriminalistikës jep alarmin: Shqipëria tranziti dhe përpunimi i drogërave të forta, grupet kriminale nuk kanë më interes me...

“Renditemi në vendin e shtatë në botë për
x
BREAKING NEWS

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom Doshit”, Klodiana Lala akuzon rëndë politikanët: Kur duan e dërgojnë telefonin e autorit brenda natës në Izrael, vrasjen e Xhuvanit po e...

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Lala: Policia gënjeu, u minua institucioni, tentativa për të manipuluar ngjarjen. Karamuço: Ja pse shkuan në vendngjarje dy zv.drejtorët

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Lala: Policia gënjeu, u minua institucioni,
x

Lifestyle

Qëndrojnë pranë jush sado e vështirë të jetë situata! Nëse rrini me këto shenja të horoskopit shëndeti juaj mendor do të përmirësohet

Qëndrojnë pranë jush sado e vështirë të jetë

Në pikëllim dhe në dhimbje; në shëndet dhe në sëmundje ka pak miq dhe shokë që nuk do të largohen kurrë nga ju. Këta njerëz qëndrojnë me ju, për ju dhe pranë jush sado e vështirë të jetë situata.

Të jesh me këta miq është një bekim. Ata përmirësojnë shëndetin tuaj mendor dhe nuk ju lënë të ndiheni të privuar, të frustruar dhe të vetmuar. Astrologjia është përdorur si një mjet për të përcaktuar përputhshmërinë midis dy njerëzve bazuar në shenjat e tyre të zodiakut. Që prej kohësh, parashikimet astrologjike janë besuar dhe janë ndjekur nga miliona njerëz.

Ja cilat janë shenjat e zodiakut që kanë një përkushtim të pavdekshëm ndaj të tjerëve:

Gaforrja

Shenja e drejtuar nga hëna, Gaforrja është më besnike nga të gjitha shenjat e zodiakut. Këta individë janë emocionalë, edukues dhe të ndjeshëm. Individët e lindur në zodiakun e gaforres fillimisht janë të vështirë për t’u afruar. Por sapo të jenë pjesë e jetës suaj, do të mbeten të lidhur me ju përgjithmonë. Jo vetëm kaq, Gaforret e përkushtuar thellësisht do të përpiqen gjithmonë t’ju mbrojnë. Ata do të bëjnë gjithçka për të qëndruar përpara çdo pengese që del në rrugën e njerëzve të tyre të dashur.

Demi

Këta individë kokëfortë kanë një zemër të butë që rrallë shihet në shumë individë. Kur një Dem ju ka pranuar në jetën e tij, do të sigurohet që t’ju qëndrojë pranë në çdo situatë, sado e vështirë të jetë për ta. Të njohur për besnikërinë e tyre, të lindurit e Demit janë ata që mund t’ju besojnë plotësisht. Vetëm mos harroni se lidhja juaj me personat Dem mund të pësojë një pengesë të madhe, nëse zbulohet edhe pandershmëria më e vogël. Mos e thyeni besimin e një Demi me gënjeshtra.

Virgjëresha

Këta shpirtra romantikë janë miq të shkëlqyer . Ata dinë të mbajnë përgjegjësitë. Qoftë një marrëdhënie personale apo një shoqëri profesionale, Virgjëreshat kanë nivele të ndryshme angazhimi. Ata dinë të qëndrojnë me familjen e tyre dhe gjithashtu dinë të jenë pjesë e ekipit të zyrës. Punëtorë të zellshëm që nga lindja, Virgjëreshat nuk kanë kurrë frikë të marrin përgjegjësi të reja. Përveç këtyre cilësive, të lindurit në shenjën e Virgjëreshës janë jashtëzakonisht të durueshëm dhe janë të sjellshëm dhe të dashur.

Binjakët

Këta njerëz inteligjentë dhe dashamirës dhe me humor janë dhuratë nga perëndia gjatë kohëve kur jeni të pikëlluar. Të kesh një mik binjak pranë mund të gëzojë çdo ditë të mërzitshme. Pasi të angazhohet, një person binjak do të shfaqë dashurinë në mënyrën më magjepsëse. Ata janë shumë të adaptueshëm dhe fleksibël nga natyra. Nuk është një surprizë e madhe që binjakët mund të magjepsin me bisedat e tyre të arsyeshme pa ndërprerje. Duke ju magjepsur me fjalë ata mund t’ju nxjerrin nga çdo situatë e keqe me aftësitë e tyre të shkëlqyera komunikuese.