Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rasti i rrallë, gruaja kollitet aq fortë sa vdes pak ditë më vonë

Postuar: 06/12/2018 - 15:31

Një burrë i cili shkoi në spital me probleme në zemër, përfundoi me kollë aq të fortë, sa që nxori njërën mushkëri vendit.
 
Bëhet fjalë për një 36-vjeçar amerikan, i cili ishte shtruar në California San Francisco Medical Center, për shkak të insufiçencës kardiake.
 
Pacienti kishte të vendosur një peacmaker (stimuluesi elektrik i zemrës) për shkak të problemeve të tij kardiovaskulare, shkruan revista shkencore ‘New England Journal of Medicine’.
 
Gjatë javës së parë të trajtimit, ai nisi të kollitej shumë fortë. Kështu ai nxori një pjesë të tubave të mushkërisë, për shkak të sforcimit. Pacienti, emri i të cilit nuk bëhet me dije, ndërroi jetë një javë më vonë.
 
Gjithçka për shkak se venat e tij të gjakut ishin 50% nën normën e lejuar.
 
Kështu për një javë me radhë ai kishte kollitur gjak dhe mukozë, duke shkaktuar sforcimin e mushkërive.
 
Pavarësisht se është e pamundur që nëpërmjet kollitjes të nxirret e gjithë mushkëria e njeriut, një pjesë e saj doli për shkak të spazmave.
 
Pasi pacienti nxori “pemën bronkiale”, ai u intubua me urgjencë, por gjeti vdekjen për shkak të komplikimeve që pësoi

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 20:04

 Parfumi ka lindur me nevojën e njeriut për të patur gjithmonë erë të mirë, për të dominuar përmes dehjes dhe joshjes. Ka bashkëudhëtuar me të që nga lashtësia.

Postuar: 10/12/2018 - 19:49

Qeni konsiderohet si kafsha më besnike e njeriut dhe këtë e vërteton më së miri rasti i fundit në

Postuar: 10/12/2018 - 19:16

Super-modelja ruse po njihet së fundmi për kapacitetet e saj të shumëfishta si aftësia për të v

Postuar: 10/12/2018 - 19:02

Studiuesit të fakultetit të famshëm amerikan Instituti i Teknologjisë së Massachusetts njoftuan

Postuar: 10/12/2018 - 18:35

Shkencëtarët kanë zbuluar së fundmi një rrugë revolucionare për fuqizimin dhe shpejtimin e komp

Postuar: 10/12/2018 - 17:16

Të jemi të sinqertë, përveç momentit kur bëjmë selfie ose dush, nuk është ndonjë qejf i madh që t

Postuar: 10/12/2018 - 16:23

Nuk kanë kaluar pa rënë në sy pamjet e Beyonce me veshje tradicionale indiane.