BREAKING NEWS

‘Kërcet’ arma në Vlorë, dy persona të plagosur, njëri niset me urgjencë në spital, kurse tjetri…

‘Kërcet’ arma në Vlorë, dy persona të plagosur,
x

Lifestyle

Rekordi “zhurmues” i një burri që nga pasion kaloi në fiksim, nuk synon të ndalet derisa të arrijë rekord

Rekordi “zhurmues” i një burri që nga pasion kaloi në

Indiani Jayesh Kale zotëron 1271 telefonë celularë dhe më e çuditshmja është se janë të gjithë funksionalë.

Kale zotëron koleksionin më të madh të celularëve në Indi, por nuk ka ndërmend të ndalet me kaq. Ëndrra e tij është të futet në Librin e Rekordeve “Guinness”.

Në shtëpinë e tij në Thane, Indi, telefonat i gjen kudo, në çdo dhomë e sirtarë, madje edhe në gardërobën e gruas së tij, e cila nuk është dhe aq e lumtur për këtë pasion të të shoqit.

Kale i adhuron aq shumë saqë i konsideron si fëmijët e tij. “Bëhem shumë keq për telefonat. Nuk mund as të shoh kur dikujt i bie nga dora telefoni im, nuk e duroj dot që dikush t’i gërvishtë”.