Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Restoranti është foshnja e tyre”/ Thyhen rregullat e vlerësimit, por përzgjidhet restoranti më i mirë në botë? Do të surprizoheni…(Foto)

Postuar: 20/02/2019 - 14:35

Një restorant i vogël, buzë detit në Afrikën e Jugut, me gjashtë pjestarë pa trajnim zyrtar, është shpallur më i miri në botë. Në një ceremoni të përvitshme të mbajtur në Paris, “Wolgat”, i cili është hapur në vitin 2016 në një fshat të vogël peshkatarësh, është vlerësuar për ushqimet e shijshme që i servir klientëve të saj.

Shefi i kuzhinës, Kobus van der Merve, i  cili i kërkon përbërësit e pjatave në breg të detit, u shpreh pas marrjes së çmimit për agjencinë e lajmeve “AFP” se u ndje i pavend gjatë ceremonisë. “Stafi im, që del çdo ditë për të mbledhur barëra dhe përbërës të tjerë, duhet të jetë këtu. Restoranti është foshnja e tyre”, tha ai.

Çmime të këtij lloji zakonisht i shkojnë restoranteve elitare, mirëpo “Wolfgat”, që ofron një menu me 7 pjata për 60 dollarë dhe që mund të presë vetëm 20 persona në një vakt, duket se ka thyer rregullat. Mes anëtarëve të jurisë që akordoi çmimin ishte edhe kuzhinieri i famshëm me origjinë shqiptare, Rene Rexhepi, i restorantit “Noma” në Danimarkë.

<
>
CaptureCaptureCaptureCapture

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 22:30

Keni probleme me gjumin? Një teknikë e ushtarakëve do t’ju vijë në ndihmë. Ushtarakët përdorin këtë teknikë për ti zënë gjumi shpejt si edhe për të fjetur mjaftueshëm.

Postuar: 23/08/2019 - 20:54

Format dhe llojet e këmbës janë nga më të ndryshmet dhe janë pikërisht gishtat ata që përcaktojnë

Postuar: 23/08/2019 - 19:49

Prej disa ditësh, pylli gjigant i Amazonës është mbuluar nga flakët.
 

Postuar: 23/08/2019 - 19:35

Përvojë që nuk do harrohet do jetë për një çift nga Vietnami hera e parë që kryen marrëdhënie sek

Postuar: 23/08/2019 - 19:01

Meshkujt dhe femrat mund që ta zbulojnë lehtë se kanë apo jo mungesë seksi.

Postuar: 23/08/2019 - 18:40

Peshkatarët në Australi janë përballur me një situatë të pazakontë, teksa ishin duke peshkuar në

Postuar: 23/08/2019 - 18:30

Është e kotë ta mohosh, në çdo marrëdhënie, madje edhe aty ku dashuria triumfon si sovran, jeta i