BREAKING NEWS

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri dy vëllezër (Emrat)

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri
x

Lifestyle

Restoranti më unik në botë, përshtati tavolinat teke për të zbatuar distancimin social

Restoranti më unik në botë, përshtati tavolinat teke

Një restorant në Maryland pati një ide gjeniale, krijoi tavolina me materila gome si kamerdare gjigante, të dizajnuara për të mbajtur distancën në mënyrë të sigurt gjashtë metra larg.

Klienti futet në qendër të unazës së gomës, e cila është e pajisur në një kornizë metalike me rrota për të lejuar që ata të lëvizin nëpër ambientet.

Pronarët e lokalit të peshkut thonë se përveç masave për distancimin prej Covid ata përpiqen të jenë dhe argëtues, për t’u sjellë disi humorin edhe klientëve.