Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rregullat e suksesit nga Steve Jobs

Postuar: 14/06/2018 - 14:58

Apple gjithmonë do të mbahet mend shkaku i Steve Jobs-it. Ndikimi i tij në jetën tonë të përditshme nuk bën të nënvlerësohet, transmeton Telegrafi. Steve Jobs gjithmonë ka qenë një idoll për shumicën e njerëzve, ndërkaq me ndikimin e tij në botën e teknologjisë, padyshim se emri i tij do të shkruhet me fjalë të arta në librat e historisë. Carmine Gallo, autor në ‘Entrepreneur’, ka folur për Steve Jobs-in dhe shtatë rregullat e tij të suksesit. Më poshtë i keni këto rregulla të cilat ndoshta do t’ju ndihmojnë edhe juve të bëheni të pasur e me ndikim një ditë:

– Gjithmonë bëjeni punën që e doni sepse njerëzit me pasion mund ta ndryshojnë botën për mirë

– Bëhuni vizionar! “A dëshironi ta kaloni jetën duke shitur ujë me sheqer apo doni ta ndryshoni botën?”

– Lidhni idetë me njëra-tjetrën

– Mësohuni të thoni jo

– Krijoni një përvojë unike

– Përçojeni mirë idenë tuaj nëpër botë

– Shitni ëndrra, jo produkte. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2018 - 23:12

Një histori tragjike që përsëritet, terrori i çdo prindi. Një e diel në mal, çifte me fëmijë që mblidhen së bashku, një top dhe një tendë janë ato që u nevojiten.

Postuar: 17/08/2018 - 22:46

Nëse jeni në shkollë të mesme dhe ende nuk jeni puthur, ju ndiheni si i vetmi i ri në tërë botën,

Postuar: 17/08/2018 - 22:24

Në ditët e sotme meshkujt duket sikur vlerësojnë më shumë bukurinë se sa anët e tjera të një femr

Postuar: 17/08/2018 - 22:17

Ditëve të verës po i vjen fundi, ndaj gjëja e parë që duhet të bëni pas plazhit është një prerje

Postuar: 17/08/2018 - 21:28

Ne të gjithë e dimë se një vetull e rregullt dhe e formuar është themeli i çdo vështrimi të bukur

Postuar: 17/08/2018 - 21:20

Nëse besoni se pudra e bebeve përdoret vetëm për ta mbajtur lëkurën të butë dhe të freskët, e ken

Postuar: 17/08/2018 - 21:07

Përgjigja e titullit të këtij shkrimi është “Masturbohen”!