Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sapo ishin kthyer nga pushimet në Francë, çifti zbulojnë ‘pakon’ e padëshiruar që kishin transportuar pa dashje në çatinë e makinës

Postuar: 10/09/2019 - 07:27

Një çift që ktheheshin nga pushimet në Francë nuk u kanë besuar syve kur kanë parë se pas pushimeve kishin sjellë me vete dhe një ‘pako’ të vogël.

Simon Fenton dhe bashkëshortja e tij e kaluan gushtin duke bërë çiklizëm në zonat rurale të Francës, por kur u kthyen në shtëpinë e tyre në Angli kuptuan se në ‘valixhen’ që kishin mbi makinë ndodhej një person.

Fenton tha se e kuptoi se çfarë po ndodhte në çatinë e makinës së tij në momentin që pa një këmbë tek pjesa sipër.

Pasi e kuptuan që brenda saj ndodhej një adoleshent, që kishte udhëtuar gjatë gjithë kohës me ta, çifti mori në telefon policinë.Policia e Thames Valley njoftoi më pas se një djalë 17-vjeçar, egjiptian, është vënë në pranga për emigracion të paligjshëm.

Duke përshkruar zbulimin, Fenton tha:

Ne kishim qenë në shtëpi për rreth 10 minuta kur gruaja ime Sally më tha të kthehesha shpejt. Aty pamë dy këmbë duke dalë nga kutia e çatisë, pastaj makina po lëvizte dhe ansjë prej nesh s’po e kuptonte çfarë po ndodhte. Dhe pastaj doli një dorë e vogël dhe ne pamë dikë atje. U shokova pak kur mendova se mund të ketë qenë aty që në Calais."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 15:50

Një në çdo dy shtëpi banohet nga vetëm një person në Berlin, kryeqytetin e Gjermanisë.Shumë shoqata organizojnë festa përqafimi profesional, grupe në Facebook ku njerëzi e moshuar ta vuajnë më pak vetminë.

Postuar: 21/10/2019 - 11:42

Njihuni me parashikimin e astrologut të famshëm italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjen

Postuar: 21/10/2019 - 07:46

Zgjoheni në mëngjes, bëni dush, visheni, pastaj vendosni deodorantin. Apo jo?

Postuar: 20/10/2019 - 23:17

Një 25-vjeçare nga Melburn, e quajtur Caity Mason është përballur me një ngjarje aspak e zakontë.

Postuar: 20/10/2019 - 15:37

Astrologët thonë që shenjat e Horoskopit që vijojnë si më poshtë, janë shenjat më xheloze dhe zil

Postuar: 20/10/2019 - 14:10

Astrologe Meri ka lajme të rëndësishme për disa nga shenjat e horoskopit.