BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Lifestyle

Saturni retrogradë, për këto 3 shenja të horoskopit është koha për shlyerje hesapesh

Saturni retrogradë, për këto 3 shenja të horoskopit

Në thelb, Saturni është planeti që na mëson disa mësime në rrugën e vështirë. Kush vjen për të na detyruar në disiplinë dhe përpjekje. Por nga ana tjetër, hyrja e tij në një shenjë si Peshqit krijon kontraste të forta, pasi Peshqit lëshojnë një humor më krijues dhe ëndërrimtar.

Rruga retrograde e këtij planeti të veçantë vjen për të sjellë realizëm, thjeshtësi, qartësi, por edhe shlyerje hesapesh. Ajo që do të na përfitojë padyshim është se pas kësaj kohe do të dalim më mirë, por edhe më të gatshëm për t’iu përgjigjur sfidave të vështira.

Derisa të kthehet në rrugën e duhur më 4 nëntor, duhet të jemi shumë të kujdesshëm, veçanërisht nëse i përkasim një prej shenjave të mëposhtme:

Rruga retrograde e Saturnit prek më shumë fusha personale. Kohët e fundit mund të ndiheni konfuz dhe të humbur dhe ndjenja të tilla të vështira ka të ngjarë të bëhen edhe më intensive në periudhën e ardhshme. Shtëpia juaj e 9-të është prekur dhe kjo do të thotë se do t’ju duhet të rishqyrtoni disa ide ose besime të vjetra që nuk ju ndihmojnë të shkoni aq larg sa dëshironi. Megjithatë, përpiquni të përqendroheni në qëllimet tuaja dhe të gjeni burime të reja frymëzimi që ju bëjnë më kreativ.

Retrograde e Saturnit ndodh për ju në shtëpinë tuaj të 5-të të dashurisë, krijimtarisë dhe fëmijëve. Ndoshta çdo gjë ka vështirësitë e veta dhe ju ndiheni të bllokuar, por është e rëndësishme të vendosni në rregull problemet dhe jetën tuaj në një mënyrë ose në një tjetër. Saturni do t’ju detyrojë të shihni saktësisht se çfarë nuk shkon, por edhe si mund ta rregulloni atë, veçanërisht në çështjet e familjes dhe dashurisë.

Ndërsa Saturni retrograde aktivizon shtëpinë tuaj të parë të vetes, është koha për ndryshime të mëdha. Nëse ka diçka me të cilën nuk jeni të kënaqur, ky ndikim do t’ju shtyjë të bëni rregullime dhe lëvizje korrigjuese. Mund të shfaqen pasiguri të forta nga të cilat dëshironi të largoni dhe të bëni një fillim të ri, por është e rëndësishme të mos bëni lëvizje impulsive.