BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet
x
BREAKING NEWS

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti: Ja çfarë do të ndodhë së shpejti

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti:
x
BREAKING NEWS

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre marrëveshjet e rëndësishme

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre
x
BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Lifestyle

S’bëhen bashkë për asgjë në botë! Këto 6 shenja të horoskopit s’do të përputhen kurrë me njëra-tjetrën

S’bëhen bashkë për asgjë në botë! Këto

E keni menduar se ata që doni ose i urreni varen edhe prej shenjës së tyre të horoskopit? Pikërisht siç e lexoni, çdo shenjë ka mikun dhe armikun brenda llojit. Më poshtë do t’ju njohim me 6 shenjat që s’shkojnë fare me njëri-tjetrin.

DASHI-BINJAKËT

Të lindurit në shenjën e Dashit dallohen për shpirtin luftarak dhe karakterin e tyre të fortë, ndaj vështirë se mund të puqen me Binjakët, që për hir të së vërtetës janë gjithmonë dyshues dhe të pavendosur. Keq na vjen t’ua themi, por s’jeni bërë fare për njëri-tjetrin.
GAFORRJA-DEMI

Demi është ndër të paktat shenja që i ka idetë e qarta dhe e di se çfarë do nga vetja. Nuk i pëlqen të hedhë hapa të gabuar dhe i pëlqen që të gjejë ekuilibrin në çdo gjë që bën, por a mund të bashkëjetojë i qetë me Gaforren sentimentale? Për fat të keq jo. Të lindurit në shenjën e Gaforres janë mbretëreshat e vërteta të dramës, preken lehtë, kanë nevojë gjithmonë për mbrojtje, kështu që edhe mes këtyre të dyjave s’ka shans për një marrëdhënie të qetë.

BINJAKËT-PESHQIT

Binjakët dhe Peshqit janë të vetmet shenja dyshe të horoskopit, kështu që është më mirë të rrinë larg njëra-tjetrës para se të bëjnë  xing. Mërkuri, planeti që udhëheq Binjakët, nuk është shumë dashamirës ndaj shenjave të ujit si Peshqit, kështu që mund të krijojë shumë bërryla në lidhjet e tyre.