Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Serbi paguan 1500 euro për nusen shqiptare, arratiset një natë para martesës

Postuar: 08/12/2017 - 18:41

<p style="margin-top:0in;margin-right:0in;margin-bottom:12.1pt;margin-left:
0in;background:white;vertical-align:baseline"><span style="font-family: Arial, sans-serif; font-size: 8.5pt;">Një lajm i pazakontë po qarkullon në mediat serbe. Sipas tyre një shtetas serb ka paguar 1500 euro në një agjenci ndërmjetësues që t&rsquo;i gjenin një nuse nga Shqipëria, por pasi ja kanë gjetur ajo është larguar nga banesa një natë para martesës, raporton media serbe &lsquo;Kurir. Pasi e ka kërkuar për dy ditë nusen, dhëndri nga Serbia ka bërë denoncim në polici.</span></p><p style="margin-top:0in;margin-right:0in;margin-bottom:12.1pt;margin-left:
0in;background:white;vertical-align:baseline"><span style="font-size: 8.5pt; font-family: Arial, sans-serif;">&ldquo;Një burrë nga Prokupla ka rënë në kontakt me një agjenci nga Shqipëria dhe i ka dhënë rreth 1500 euro për t&rsquo;i gjetur grua. Përfaqësues të agjencisë u paraqitën shpejt e nusja shkoi në Serbi me një grua e një burrë i cili u paraqit si daja i saj. Vajza është dashur të qëndronte në shtëpinë e dhëndrit &lsquo;për provë&rsquo; e pastaj të martoheshin&rdquo;, ka thënë një burim i afërt i familjes së dhëndrit.<o:p></o:p></span></p><p style="margin: 0in 0in 12.1pt; background: white; vertical-align: baseline; user-select: none; font-stretch: normal; word-wrap: break-word;"><span style="font-size: 8.5pt; font-family: Arial, sans-serif;">Mirëpo, nuk shkoi ashtu siç u planifikua, pasi që në natën parë, nusja iku nga shtëpia e burrit.<br style="user-select: auto !important" /> &ldquo;Burri i dëshpëruar u përpoq ta gjente, dy ditë e kërkoi nëpër qytet, por nuk e gjeti. Supozohet që ajo tashmë të jetë thyer në Shqipëri. Ai ka bërë denoncim në polici, e cila po përpiqet të gjejë mashtruesit&rdquo;, ka thënë një familjar i dhëndrit, raportojnë mediat serbe.<o:p></o:p></span></p>

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/01/2018 - 07:17

Dashi
Parashikohen stuhi, por rezultati varet nga si do të dini të menaxhoni çështjet më delikate që lidhen me dy persona. Të merrni pak kohë pushim për të menduar mund të jetë gjëja e drejtë për të bërë, por nuk do të ishte vallë një mënyrë për t’ju larguar detyrave?

Postuar: 15/01/2018 - 22:27

Pa marrë parasysh se sa shumë dashuri keni për dike, nuk mund të mohohet, se nëse njeri nga ju tradhëton, marrëdhënia juaj (nëse ekziston akoma), në menyre të pashmangshme do ti

Postuar: 15/01/2018 - 20:07

Kushdo që ka pasur ndonjëherë një dhimbje koke e di se sa bezdisëse mund të jetë.

Postuar: 15/01/2018 - 19:05

Pesë arsye përse është e shkëlqyeshme aloe vera:

1. Ilaç natyral për akne

Intervista, Sharon Stone pranon ngacmimet në Hollywood dhe mbijetesën pas hemoragjisë cerebrale

Postuar: 15/01/2018 - 19:00

Aktorja e njohur amerikane Sharon Stone ka thënë dje në një intevistë televizive se ofertat e punës për të u zhdukën pas një hemorragjie cerebrale që ajo kaloi, pasi konsidero

Postuar: 15/01/2018 - 18:53

Një studim i realizuar së fundmi ka dalë në përfundimin se 60% e të rriturve pijnë rregullisht alkool për të përballuar stresin dhe problemet e përditshmërisë.

Amerikanët kujtojnë liderin e të drejtave civile Martin Luther King

Postuar: 15/01/2018 - 17:43

Amerikanët festuan në fundjavë Ditën e Martin Luther King Jr., duke nderuar njeriun që personifikon lëvizjen e të drejave civile në SHBA dhe që kuptoi se suksesi i saj varej n