BREAKING NEWS

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do të luftojë korrupsionin politik në nivele të larta: Do jetë fundi i...

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela
x

Lifestyle

Sfida e rrezikshme, “Coronavirus challenge” mund të marrë në qafë shumë njerëz të pafajshëm

Përdoruesit e mediave sociale që lëpijnë ulësen e tualetit dhe sipërfaqet e tjera në të ashtuquajturin "Coronavirus Challenge" vihen përballë rrezikimit të jetës. Video tronditëse tregojnë se si njerëz në platforma të ndryshme që kryejnë këtë sfidë të rrezikshme, pavarësisht këshillave zyrtare që i kërkojnë publikut të ndiqte një sërë masash shëndetësore për të ndaluar përhapjen e pandemisë së vrasësve.

Një “influencer”, që “Metro” nuk ia përmend emrin, duket se ka filluar sfidën në “TikTok”, duke lëpirë atë që duket se është një vend tualeti me aeroplan, ndërsa një njeri këndon në sfond “It’s corona time”.

E pyetur pse e bëri, ajo i tha “Metro”: “U lodha nga kjo dreq korone duke marrë më shumë reklamë se unë dhe jam një njeri i famshëm i vërtetë”.

Dhe pas hedhjes së sfidës shumë të rinj janë bërë pjesë duke publikuar foto ndërsa lëpijnë objekte publike.

Mjekët kanë bërë thirrje që kjo sfidë të ndalet, pasi vë seriozisht në rrezik jetën e njerëzve, duke marrë parasysh që ky virus është i fuqishëm dhe nuk bën dallim moshe e grade, asnjë nuk është imun.

Sfida e rrezikshme, “Coronavirus challenge” mund të marrë

Sfida e rrezikshme, “Coronavirus challenge” mund të marrë

Sfida e rrezikshme, “Coronavirus challenge” mund të marrë

Sfida e rrezikshme, “Coronavirus challenge” mund të marrë