BREAKING NEWS

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen ‘diagnozën’ e krizës brenda PD-së dhe bën deklaratën e fortë

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen
x
BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x
BREAKING NEWS

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/ Rithemelimi zbardh agjendën, ja si do të mësohen emrat fitues. Berisha e Paloka do të…

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj demokracisë, ish-kryeministri është simboli i korrupsionit, pas SHBA edhe BE pritet ta shpallë “non grata”

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj
x

Lifestyle

Shenjat e Horoskopit me të cilat është e vështirë të punosh

Shenjat e Horoskopit me të cilat është e vështirë

Virgjeresha 

Sa i përket punës, Virgjëresha nuk qetësohet kurrë. Çështjet profesionale mbulojnë pjesën më të madhe të trurit të saj, ndërsa pjesa tjetër është ankthi nëse kolegët e saj do ta pëlqejnë apo jo. Në të njëjtën kohë, ajo do të përpiqet të manipulojë eprorët e saj dhe të sigurojë privilegje, edhe nëse dikush tjetër i meriton më shumë. Obsesioni i saj pas programit ndikon edhe në jetën e tyre në zyrë, pasi kushdo që nuk ndjek programin e saj përballet me ankesa dhe vërejtje të shumta.

Akrepi

Mjaft të dyshimtë, Akrepat preferojnë të punojnë vetëm, për të fituar gjithmonë lëvdata. Ata nuk u besojnë kolegëve të tyre, ndërkohë që janë shumë konkurrues. Ata i kushtojnë vëmendje çdo lëvizjeje të të tjerëve, edhe nëse duken indiferentë dhe konsiderohen “misteriozë”. Të punosh me ta është një çështje e ndërlikuar, e cila nuk zotërohet nga besimi. Sigurisht, mendja e tyre dinake mund t’ju mbajë në sy, por ata do të gjejnë zgjidhje për shumë probleme.

Shigjetari 

Kur bëhet fjalë për ndarjen e përgjegjësive dhe ngarkesave të punës janë më të mirët. Megjithatë, ata do të jenë ata që do të kontribuojnë më pak në çdo projekt. Ata gjithashtu kundërshtojnë gjithçka që dëgjojnë, duke argumentuar se njohuritë e tyre janë më të dokumentuara dhe më të sakta, ndërsa mburren gjithmonë me përvojën e tyre profesionale. Ata mund të bëhen mjaft të vegjël kur bëhet fjalë për çështjet e punës.