BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Lifestyle

Shenjat e Horoskopit që mendojnë se janë me lart se të tjerët

Shenjat e Horoskopit që mendojnë se janë me lart se të

Mburrja nuk është gjë e bukur, por gjithmonë ekziston dikush që e konsideron veten superior ndaj të tjerëve, më autoritar, më i aftë. Megjithatë, çdo sjellje ka arsyen e vet dhe sot ne do të përpiqemi ta shpjegojmë duke përdorur astrologjinë.

Astrologjia mund të ndikojë në qenien tonë dhe në personin tonë në shumë mënyra. Kur ju ndeshni një person i cili beson se është superior ndaj jush, kjo mund të jetë për shkak se lindja e tij bie në një nga këto shenja, që ne do të tregojmë më poshtë.

Demi

Ata që kanë lindur nën këtë shenjë zodiakale janë shumë kokëfortë dhe kurrë nuk e pranojnë se e kanë gabim. Natyra e demit është që të kenë sa më shumë njohuri të jetë e mundur dhe ata e valëvisin këtë dije që kanë, si një flamur, duke supozuar se askush nuk do të mund të dijë më shumë se ata.

Nëse inteligjenca është kartëvizita e tyre, arroganca dhe sjellja e pakuptimtë dallojnë të lindurit në shenjën e demit. Demi mbron idealet e tij si një nga gjërat më të thella dhe më të vërteta që ka.

Luani

Luani përfaqëson dritën e zodiakut. Të lindurit në shenjën e Luanit janë shumë të aftë në biznes dhe afërsia e tyre do t’ju japë disa mësime të jetës dhe profesionale. Ata adhurojnë tingullin e zërit të tyre. Mendja e luanit e di se në fund, kushdo do të dorëzohet para vullnetit të tyre, ideve të tyre. Ata janë shumë të durueshëm, por gjithashtu me shumë vetëbesim.

Ndryshe nga Demi, personaliteti i luanit është shumë elegant. Nëse jeni të angazhuar në bisedë me luanin, përgatituni që të keni një debat, më shumë sesa një bisedë miqësore.

Virgjëresha

Virgjëresha dallohet si një lojtar i padrejtë. Nëse e gjeni veten në një betejë me fjalë me një virgjëreshë, bëni gjënë e duhur dhe largohuni. Virgjëresha pëlqen të flasë shumë dhe rrallë largohet nga ajo që beson.

Të lindurit në shenjën e Virgjëreshës janë plot krenari, ashtu si luani dhe preferojnë të debatojnë më tepër se të dëgjojnë. Virgjëresha është perfeksioniste, e gjen përsosjen e saj në konceptin e arsyes.

Shigjetari

Shigjetarët janë të njohur për natyrën e tyre ekstroverte dhe janë shumë të dhënë pas lirisë së tyre. Ajo që u jep atyre energji është se janë të gatshëm të dinë gjithçka që duhet të dijnë për një person.

Të kesh një njohuri më të lartë se ajo e Shigjetarit është diçka që vetë shenja nuk e merr në konsideratë. Shigjetari ka një ego kaq të fortë, saqë nuk mund të besojnë se mund të dalë dikush që ka njohuri superiore ndaj tyre.