BREAKING NEWS

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje
x
BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x
BREAKING NEWS

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si pasojë e korrupsionit”, Meta plas deklaratën e fortë dhe akuzon qeverinë: Durrësi nën presionin e mafies

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si
x
BREAKING NEWS

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të fundit

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të
x

Lifestyle

Shenjat e horoskopit që nuk rrinë dot pa bërë thashetheme, ja kush e kryeson listën

Shenjat e horoskopit që nuk rrinë dot pa bërë thashetheme,

Disa njerëz nuk mund t’i rezistojnë diskutimeve dhe lajmeve për të tjerët. Pavarësisht nëse janë ndarje të personazheve të famshëm apo skandale në mjedisin e tyre, ata nuk do të hezitojnë të pyesin, të mësojnë dhe të transmetojnë informacionin. Përveç kësaj, ata vështirë se mbajnë sekrete.

Pa dashur të synoj njerëz të veçantë, kjo e mësipërme është ndoshta për shkak të shenjës së tyre të zodiakut. Ka përfaqësues të zodiakut që i pëlqejnë thashethemet, ku njëri është mbreti i thashethemeve.

Edhe sado që të mos duan, torturohen nëse mësojnë diçka të re dhe nuk mund t’ua kalojnë të tjerëve. Emily Newman, astrologe në Best Of Phychic Reader, shkruan për ato shenja të zodiakut që duan të përfshihen në jetën e njerëzve të tjerë dhe vëren se ato kryesojnë listën e thashethemeve.

Ujori

Ujorët pëlqejnë të ndajnë njohuritë. “Shpesh, ata flasin për informacione që dinë, por rrallë e marrin atë si thashetheme. Në fund të fundit, ata nuk do të zbulojnë shumë informacion nëse nuk është e nevojshme. Ata janë miq të mirë dhe dinë të mbajnë sekret kur është e nevojshme”.

Virgjëresha

Virgjëresha është një shenjë mjaft e pjekur, preferon të heshtë kur të tjerët fillojnë të bëjnë thashetheme, por kjo nuk do të thotë se ata nuk do të bashkohen më vonë. Vështirë se do të ndajnë informacione që kanë të bëjnë me veten e tyre, përveç nëse personi pranë tyre është besimi i tyre absolut. E njëjta gjë nuk vlen për informacionin për të tjerët. “Virgjëresha duket mjaft e besueshme dhe e adhurueshme, aq sa të gjithë duan të ndajnë lajmet e tyre me të. Megjithatë, ata nuk mund të jenë të sigurt se ai nuk do t’ua zbulojë sekretet e tyre të tjerëve. Kur nuk ka të bëjë me veten, ajo shpesh neglizhon besueshmërinë e saj”.

Peshorja

Ata duken të pafajshëm dhe shumë spontan, por Peshoret bëjnë thashetheme. E hapur, publike dhe pa frikë. Në të njëjtën kohë, ata po përpiqen të bëjnë drejtësi, prandaj është e vështirë të dallosh kur bëjnë thashetheme. “Kur Peshoret bëjnë thashetheme përdorin argumente shumë logjike dhe shpjegojnë pse diçka është negative ose e bën dikë të pakëndshëm. Por, ndërsa ata e kuptojnë pse thashethemet janë të këqija, ata nuk ndalojnë së bëri atë”.

Binjakët

Në krye të listës së thashethemeve janë Binjakët, shenja e ajrit që i pëlqen thashethemet dhe nuk i fsheh. “Binjakët e kanë të vështirë të mbajnë sekrete, edhe kur i kanë premtuar. Ata nuk do të “hedhin kripë” në plagën tuaj dhe do të përpiqen të duken mjaft dashamirës ndaj problemit tuaj, por për shkak se ata drejtohen lehtësisht dhe veprojnë në mënyrë spontane, sekretet tuaja nuk janë aspak të sigurta me ta.