BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Lifestyle

Shenjat e yjeve që e kanë tepër të vështirë të largohen nga e shkuara

Shenjat e yjeve që e kanë tepër të vështirë

Ka shenja që e kanë shumë të lehtë të lënë pas të gjitha marrëdhëniet dhe kujtimet e së shkuarës, por ka edhe nga ato që kanë një lidhje të fortë me të kaluarën e tyre dhe kjo i bën gjërat edhe më të vështira.

Të hedhin hapin tjetër dhe të ecin përpara është e pamundur për ta. Ata nuk mund të lënë një lidhje pas, as të menaxhojnë ndarjen e tyre në mënyrën e duhur dhe të vazhdojnë jetën e tyre. Dhe e gjithë kjo… sepse mesa duket kanë ato karakteristika, ku sipas astrologjisë nuk e kanë aspak të lehtë ta lënë lidhjen në të shkuarën.

Cilat janë ato?

Binjakët

Mund të mos duket kështu, por Binjakët janë një shenjë që nëse lidhet, vështirë se kalon në lidhjen tjetër. Ata kujtojnë momentet me personin që kanë qenë mirë së bashku dhe vështirë se ndahen nga e kaluara e tyre nëse nuk gjejnë diçka më interesante gjatë rrugës. Nuk është se nuk do të hyjnë në një lidhje të mëvonshme, por sigurisht që nuk do të angazhohen në të njëjtën mënyrë.

Gaforrja

Si një nga shenjat më të ndjeshme, Gaforrja e ka të vështirë të ecë përpara dhe të kapërcejë të kaluarën. Për ta parandaluar këtë, ai mund të lutet të mbajë pranë vetes personin që do të largohet nga jeta e tij edhe pse e di se do të jetë e dëmshme.

Akrepi

Akrepi është një nga shenjat më pasionante dhe posesive. Ai do t’i japë gjithçka partnerit të tij dhe nëse e do vërtet, vështirë se do të mund të vazhdojë përpara pas ndarjes. Mendja dhe zemra e tij do t’i kthehen gjithçkaje që ka përjetuar dikur.

Peshqit

Kjo shenjë edhe pse dashurohen shumë lehtë, e kanë të vështirë të menaxhojnë të shkuarën dhe ta lënë pas. Ai fsheh shumë emocione brenda tij dhe kjo e kthen jo pak pas sa herë që mendon të hedhë hapin e radhës me një person tjetër në jetën e tij.