BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x

Lifestyle

Shenjat më me fat të muajit gusht

Shenjat më me fat të muajit gusht

Gushti është këtu dhe ne tashmë kemi filluar të ndjejmë ndikimin e tij. Disa më të pakëndshme dhe të tjera në një shkallë të lehtë. Megjithatë, ka disa që kanë gjëra shumë të bukura për të pritur. Më poshtë janë tre shenjat më me fat të muajit të fundit të verës.

Lexoni këtu parashikimet e detajuara për muajin gusht.

Dashi


Ky muaj ju jep mundësinë të hidhni hapa drejt një të ardhmeje më të sigurt financiare. Sidoqoftë, për të parë rritje reale, do t’ju duhet të identifikoni çdo mendim që ju pengon dhe ju bën të besoni se nuk keni atë që duhet për të lëvizur në mënyrë të pavarur në fushën financiare. Të ardhurat tuaja do të rriten nëse përfitoni nga potenciali dhe talentet tuaja, dhe me lidhjen e Marsit Uran që ende ju ndikon, mund ta bëni këtë lehtësisht.

Binjakët

Më 20 gusht, Marsi kalon në shenjën tuaj, kështu që ju do të ndjeni rritjen e niveleve tuaja të energjisë. Energjia juaj do të jetë po aq e shtuar për pjesën tjetër të muajit. Nivelet e pasionit, vullnetit dhe vendosmërisë gjithashtu do të rriten. Kështu, do të ndiqni më lehtë diçka që dëshironi.


Plus, me treshen e Mërkurit me Plutonin në datën 22, do të ndjeni nevojën për të zbuluar sekretet. Mos hezitoni t’u bëni pyetje të vështira njerëzve të dashur. Vetëm atëherë do të keni akses në informacionin që kërkoni, gjë që do t’ju ndihmojë të zgjidhni disa çështje konfuze në mendjen tuaj.

Akrepi

Ju jeni gati të ripërcaktoni marrëdhëniet tuaja këtë muaj. Nëse jeni vetëm, lërini njerëzit t’ju habisin. Mbani një mendje të hapur dhe mos refuzoni datat e paplanifikuara ose mundësinë e takimeve të rastësishme. Nëse jeni në një lidhje dhe ndiheni të bllokuar, bisedoni me partnerin tuaj dhe shprehni shqetësimet dhe shqetësimet tuaja. Për sa i përket biznesit, mbajini antenat tuaja, sepse diçka ndryshe është shumë afër.