BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Lifestyle

Shenjat më të prekura nga hëna e plotë e shtatorit

Shenjat më të prekura nga hëna e plotë e shtatorit

Vera mund të ketë mbaruar, por kjo nuk do të thotë se jeta juaj e dashurisë nuk do të jetë ende plot emocione. Tani që dielli është në Peshore, të gjithë do të ndjejmë nevojën për t’i dhënë përparësi spontanitetit dhe lidhjes me njerëzit që janë të duhurit për ne.

Për fat të mirë, ndërsa hëna e plotë e kësaj jave përgatitet të shpaloset, të gjithë do të sfidohen të gjejnë ekuilibrin midis dëshirave të tyre, si dhe atyre të të tjerëve.

Dhe ndërsa ne të gjithë tashmë kemi filluar ta ndiejmë ndikimin e saj, tre shenja do të preken më shumë nga superhëna e plotë në shtator 2023. A do t’ia dalin?


Dashi

Më 29 shtator, hëna e plotë ndriçon shtëpinë tuaj të parë të vetë-shprehjes, duke sjellë në fokus kërkimet dhe aspiratat tuaja individuale. Marrëdhëniet tuaja ishin prioriteti juaj kryesor këtë muaj, por gjatë kësaj hënë të plotë, do të ndjeni nevojën për të kthyer një pjesë të vëmendjes tuaj tek vetja. Marrja e veprimeve dhe prioritizimi i qëllimeve dhe punëve tuaja personale do të jetë një arritje e lehtë këto ditë, duke ju lejuar të rivendosni pavarësinë tuaj. Merrni pak kohë për ju sot, Dashi. Të gjithë të tjerët mund të presin.

Gaforrja


Ndërsa hëna e plotë tek Dashi arrin kulmin në shtëpinë tuaj të 10-të të karrierës dhe arritjeve profesionale, puna e palodhur do të jetë në qendër të vëmendjes. Nëse keni punuar pa u lodhur në një projekt të pavarur, do të jeni gati të shfaqni përpjekjet tuaja gjatë kësaj hënë të plotë. Ju gjithashtu mund të kuptoni se sa e rëndësishme është për ju që të merrni kontrollin në vendin tuaj të punës. Gjatë kësaj kohe mund të bëni disa ndryshime në fushën tuaj për t’u përshtatur më mirë me dëshirën tuaj për autonomi. Mos kini frikë të vini bast me veten tuaj.

Peshorja

Gjatë hënës së plotë më 29 shtator, do të shikoni më nga afër partneritetet dhe marrëdhëniet tuaja të dashurisë. Është sezoni juaj, Peshore, por marrëdhëniet tuaja me të tjerët janë ende një prioritet i rëndësishëm. Si mund të gjeni ekuilibër midis marrëdhënieve tuaja dhe vetëqeverisjes suaj? A jeni në gjendje të plotësoni lehtësisht nevojat e të tjerëve, por a e vendosni veten të fundit si rezultat? Nëse po, ndoshta është koha për t’u rigrupuar. Lidhjet tuaja nuk duhet t’ju kërkojnë të vendosni dëshirat tuaja në pritje. Krijo më shumë hapësirë ??për veten.