BREAKING NEWS

A është ai politikani që përmendet në përgjime? Reagon për herë të parë Taulant Balla

A është ai politikani që përmendet në përgjime?
x
BREAKING NEWS

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në qeveri, ministrja lëshon thirrjen e fortë

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në
x
BREAKING NEWS

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e Fierit ka lidhje me hakerimin iranian, porositësit përshkruanin...

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për Çervanaku: E njihnin si bamirës

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për
x
BREAKING NEWS

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’ Berishën: Kur ke një biznes dhe gabon, fajtori është pronari, po bëheshin gjëra që...

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’
x
BREAKING NEWS

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/ Plas sherri në studio, kandidati për Bashkinë e Tiranës i kthehet keq Fevziut: A ka mundësi, programin e ka partia

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/
x
BREAKING NEWS

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e krimit...

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e
x
BREAKING NEWS

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i LGBT-së”/ Zotimi i pazakontë i kandidatit në Primaret e PD-së: Nuk shkel mbi...

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i
x

Lifestyle

Shikoni në ëndërr sikur po bëni seks? Ekspertja zbulon kuptimin mbi ndërgjegjen tonë

Shikoni në ëndërr sikur po bëni seks? Ekspertja zbulon

Lauri Loewenberg, eksperte e ëndrrave shpjegon ëndrrat themelore dhe më të zakonshme që na shqetësojnë dhe hedhin dritë mbi ndërgjegjen tonë.

Seks me ishin

Kjo mund t’ju zgjojë në panik, në varësi të mënyrës se si përfunduan gjërat me ish-in e thënë. Të ëndërrosh për një ish nuk do të thotë domosdoshmërisht që dëshiron të rikthehesh me të, veçanërisht nëse je në një lidhje të re. Loewenberg thotë se ëndrrat e tilla mund të rrjedhin nga ngjashmëritë midis marrëdhënies suaj të kaluar dhe asaj aktuale.

Seks me një mik

Ju ose i keni parë ata, ose keni pasur një telefonatë të mahnitshme me miqtë tuaj më të mirë, dhe pastaj befas ata po luajnë në ëndrrën tuaj. “Një ëndërr si kjo është në thelb një lidhje më e thellë me dikë në një nivel emocional ose psikologjik,” thotë Loewenberg.

Seks me një koleg

Nëse e shihni veten duke ëndërruar për një fantazi të egër seksuale me një koleg që ju ka pëlqyer gjithmonë, por që nuk e keni parë tërheqës, kjo nuk do të thotë që në mënyrë të pandërgjegjshme keni rënë në dashuri. Mbani mend, shumë herë ëndrrat e seksit kanë të bëjnë më shumë me një lidhje psikologjike që ju nevojitet sesa me një lidhje fizike që dëshironi. Ka vetëm diçka tek ai që të tërheq vëmendjen dhe e vlerëson.

Me shumë njerëz në të njëjtën kohë

“Të mbushësh shtratin tënd mund të nënkuptojë se ke shumë gjëra që po ndodhin në jetën tënde ose në mendjen tënde dhe duhet të fokusohesh në një gjë në një kohë”, thotë Loewenberg.

Seksi mes partnerit tuaj dhe dikujt tjetër

Por çfarë nëse ëndërroni se partneri juaj po ju tradhton? ” Mund të nënkuptojë se ai ose ajo po i kushton shumë kohë dhe vëmendje diçkaje tjetër që ju bën të ndiheni të neglizhuar.”