BREAKING NEWS

Regjistrohen 135 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri

Regjistrohen 135 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit
x

Lifestyle

Shikoni pamjet/ Arinjtë ‘e uritur’ kërkojnë të hyjnë në zona banimi, ky fshat pushtohet nga 56 arinj të egër polarë, anulohen ngjarjet publike, çfarë vendoset për fëmijët

Shikoni pamjet/ Arinjtë ‘e uritur’ kërkojnë të

Një fshat rus është nën rrethim nga të paktën 56 arinj të egër polarë që janë mbledhur në periferi të zonës së largët.

Imazhet dhe pamjet e mrekullueshme tregojnë se si Ryrkaypiy tani është në bllokim për shkak të pushtimit shqetësues të grabitqarëve.

Të gjitha ngjarjet publike janë anuluar dhe fëmijëve iu është dhënë mbrojtje shtesë kur udhëtojnë për në kopsht dhe shkollë.

Patrullat speciale kundrejt ariut po përpiqen të ndalojnë arinjtë ‘e uritur’ që hyjnë në zona banimi.

Deri më tani pushtimi është në periferi të fshatit i cili ka një popullsi prej 766 njerëz në rajonin më lindor të Rusisë Chuktoka, ku bishat po shqyejnë kufoma e kafshë të ndryshme në Kepin Kozhevnkov, sipas raportimeve.

Ambientalistët dhe banorët thanë që akulli i dobët i Arktikut ka bërë që arinjtë të mos jenë në gjendje të bredhin, me degën ruse të Fondit Botëror të Kafshëve duke thënë se ndryshimi i klimës ishte faj, pasi temperaturat jashtëzakonisht të ngrohta penguan formimin e akullit bregdetar.