Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shokohen banorët, zbardhet papritur i gjithë qielli: Bie një objekt i çuditshëm (Video)

Video: 

Postuar: 18/03/2019 - 14:54

Pamjet e kapura nga kamera e një makine ka çuditur jo pak banorë të Rurisë veriore gjatë ditëve të fundit. 

Ndërkohë që qielli ishte i errët, fillimisht u shfaq një objekt i shndritshëm, i cili sa vinte dhe afrohej me tokën duke i bërë edhe më i shndritshëm duke i shuar në fund.

Banorët lokalë të zonës Tura, në rajonin Evenk janë mësuar me këto pamje dhe thonë se kemi të bëjmë me një meteor që ka shpërthyer disa mijëra kilometra sipër tokës, megjithatë deri më tani nuk ka asnjë deklaratë zyrtare nga autoritetet për objektin në fjalë.

Në videon e mësipërme duket momenti kur ky objekt shfaqet dhe në fund shpërthen duke u shuar.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2019 - 16:06

Një 27-vjeçar i akuzuar për vrasjen e një studenteje britanike, është vënë përballë një dëshmie të fortë nga një tjetër vajzë.

Postuar: 12/11/2019 - 07:08

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do

Postuar: 11/11/2019 - 21:14

2-vjeçari Aleksandër Simos nga Florida u zemërua shumë me mamanë e tij, pasi kjo e fundit u largu

Postuar: 11/11/2019 - 11:01

Rreshtimi i rrallë i tre planetëve, Tokë, Diell dhe Mërkur, do të ndodhë ditën e sotme.

Postuar: 11/11/2019 - 09:07

Sipas astrologëve, shenjat e Horoskopit që vijojnë si më poshtë kanë personalitet të jashtëzakons