Lifestyle

Shokohen banorët, zbardhet papritur i gjithë qielli: Bie një objekt i çuditshëm (Video)

Pamjet e kapura nga kamera e një makine ka çuditur jo pak banorë të Rurisë veriore gjatë ditëve të fundit. 

Ndërkohë që qielli ishte i errët, fillimisht u shfaq një objekt i shndritshëm, i cili sa vinte dhe afrohej me tokën duke i bërë edhe më i shndritshëm duke i shuar në fund.

Banorët lokalë të zonës Tura, në rajonin Evenk janë mësuar me këto pamje dhe thonë se kemi të bëjmë me një meteor që ka shpërthyer disa mijëra kilometra sipër tokës, megjithatë deri më tani nuk ka asnjë deklaratë zyrtare nga autoritetet për objektin në fjalë.

Në videon e mësipërme duket momenti kur ky objekt shfaqet dhe në fund shpërthen duke u shuar.