Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shoku i kërkoi ndihmë për të gjetur unazën e martesës, 44-vjeçari nuk u beson syve nga ajo që zbulon

Postuar: 07/11/2019 - 18:23

Një kërkues metalesh në Irlandën e Veriut zbuloi një thesar të vërtetë me monedha ari 500 vjeçare ndërsa kishte dalë për të kërkuar për unazën e humbur të një shoku të tij.

Paul Raynard shpërtheu në lot kur aparati i tij zbuloi një sasi ari me vlerë 100 mijë paund ndërsa ishte me pushime në Ballycastle në Irlandën e Veriut.

44-vjeçari gjeti plot 84 monedha, të cilat datonin në vitet 1500, në atë kohë kur ishte në pushtet Mbreti Henri VII. Babai i dy fëmijëve nga Keighley në Yorkshire tha për mediat se ky ishte një nga momentet që kishte ëndërruar për një kohë të gjatë.

“Ishte një moment që nuk mund të përshkruhet me fjalë. Është njësoj si kur kontrollon numrat e biletës dhe shikon që ke fituar xhekpotin. Ende nuk mund ta besoj” deklaroi 44-vjeçari fatlum.

Çifti ishte me pushime së bashku me një mik, kur ai iu kërkoi ta ndihmonin për të gjetur unazën e tij të humbur të martesës.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 17:26

Flitet shumë sot në internet për respektimin e të kufijve me të tjerët, dhe kjo duhet të vlejë dhe për kafshët shtëpiake.
 

Postuar: 06/12/2019 - 15:36

Është periudha më e bukur e vitit, por nuk do të jetë më e tillë nëse ju ndaheni nga partneri pak

Postuar: 06/12/2019 - 15:18

Një fshat rus është nën rrethim nga të paktën 56 arinj të egër polarë që janë mbledhur në perifer

Postuar: 06/12/2019 - 14:45

Është e trishtë historia e Negovanit.

Postuar: 06/12/2019 - 13:10

Valët e mëdha të nxehtësisë po marrin një numër të madh në vendet e pasura dhe të varfra.

Postuar: 05/12/2019 - 10:42

Shkencëtarët kanë gjetur provat e para ndonjëherë të një planeti që rrotullohet nga një ylli të