Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shpallet i pafajshëm pas 22 vitesh, gjendet vrasësi i vërtetë

Postuar: 22/07/2019 - 21:36

Vuajti 22 vite dënim me burg për një krim që nuk e kishte kryer asnjëherë. Ai hyri në qeli në moshën 20-vjeçare, për akuzën e përdhunimit dhe vrasjes, teksa pas më shumë se dy dekadash fitoji pafajësinë.
 
Ishte e ëma e viktimës ajo që zbuloi të vërtetën e cila çoi më pas në lirimin e tij.
 
Ishte 13 qershori i vitit 1996 dhe Angie Dodge gjendet e vdekur nga vrasja me thikë në shtëpinë e saj në Falls, një vend i vogël i shtetit amerikan të Idahos.
 
Mbi trup gjenden shenjat e pagabueshme të dhunës seksuale.
 
Hetimetvërtetuan se, nisur nga njohja e Angie dhe viktimës, i riu u mor i pandehur.
 
Christopher Tapp, pas disa seancave u dënua me burg. Ai arrestohet menjëherë dhe, pavarësisht se prova e AND-së e shfajësoi, gjykata i jep dënimin kapital, burg të përjetshëm.
 
Nëna e Angie, e cila i dedikoi jetën e saj kësaj çështjeje, vazhdon të ndjekë rastin.
 
Pasi siguroi një gjurmë të ADN-së të arkivuar në dosjen e vrasjes, punëson një ekspert gjenealogjik, i cili përdor një teknikë të pa përdorur më parë në Amerikë, duke rindërtuar zinxhirin gjnetik dhe duke gjetur 7 njerëz që lidheshin me ADN-në e vrasësit.
 
Mes identikiteve, ishte Brian Leigh Dripps, një burrë që, në periudhën kur ndodhi vrasja, banonte pikërisht përball shtëpisë së Angie.
 
Policia, e shtyrë nga nëna e viktimës, e merr në pyetje dhe ai, rrëfen menjëherë si përdhunimin ashtu edhe vrasjen, duke konfirmuar se nuk e kishte parë dhe njohur kurrë Tapp-in. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 23:16

Thonë që dashuria lind nga stomaku, por as seksi nuk mund t’i shpëtojë grackave të tij sidomos nëse përpara takimit pasionant me partnerin/partneren tuaj abuzoni me disa ushqime të caktuara.

Postuar: 25/08/2019 - 23:11

Të gjithë kanë një rutinë të tyren të zakonshme kur bëhet fjalë për t’u përgatitur për sesk

Postuar: 25/08/2019 - 22:59

Një 20-vjeçare ka nisur një romancë të fshehtë me burrin e tezes së saj, i cili është 40 vjeç.

Postuar: 25/08/2019 - 22:47

“Mbrëmë vendosa pambuk në vesh duke menduar se më kishte hyrë ujë.

Postuar: 25/08/2019 - 22:31

Një ngjarje tepër tragjike ka ndodhur në Teksas të SHBA-së, ku një çift të rinjsh kanë humbur j

Postuar: 25/08/2019 - 21:47

Edhe pse ishte në lidhje me motrës e saj, 27-vjeçari nuk e përmbajti veten dhe bëri seks me të.

Postuar: 25/08/2019 - 20:47

Pleshtat, milingonat dhe buburrecat janë dëmtuesit e zakonshëm të familjes.