BREAKING NEWS

Aishe e Zylfie Haklaj japin mesazhet tronditëse: Ato para që ka bërë me gjak nuk do i vlejnë atje në gropë. Jam gati të dorëzohen në autoritetet shqiptare nëse Sali Berisha...

Aishe e Zylfie Haklaj japin mesazhet tronditëse: Ato para që ka
x

Lifestyle

“Shpenzimet e varrimit janë…”, gruaja bën ftesën e çuditshme, duke shkaktuar panik: Funerali i tezes dhe dasma ime në të njëjtën ditë (Lexoni sms e pazakontë)

“Shpenzimet e varrimit janë…”, gruaja bën

Postimin që ka shkruar kjo grua ka ngjallur shumë pakënaqësi dhe irritim tek miqtë e saj. Kjo grua është nga Santa Marina, Kaliforni, e gjithë pakënaqësia erdhi pasi ajo kërkoi që të bashkonte ceremoninë mortore të tezes me dasmën e saj.

Gruaja, identiteti i të cilës nuk bëhet i ditur, ka bërë një njoftim në “Facebook”, ku u drejtohet miqve e të afërmve, që të shkojnë në funeralin e tezes dhe dasmën e saj, që do të zhvillohej në një ambient të hapur dhe të përbashkët.

Dhe e gjithë kjo po bëhej vetëm për të kursyer para. Në postimin e saj në “Facebook”, një mik e pyet: “Kjo është një martesë dhe funeral i përbashkët për të kursyer kostot e kishës? Shumë e çuditshme”.

“Të dashur miq dhe familje të dasmës! Disa prej jush mund të kenë marrë lajmin që tezja Karen ka vdekur nga shkaqet natyrore. Jemi të pikëlluar thellë për humbjen e saj, por premtojmë se nuk do ta anulojmë martesën javën e ardhshme.

dasme funral

Ne e dimë se ajo do të donte që të festonim dhe të kishim një ditë plot me dashuri dhe gëzim. Do të doja gjithashtu të shtoja se shpenzimet e varrimit janë shumë të shtrenjta dhe ne do të kemi një seancë të hapur mortore në dasmën tonë.

Janë të lirë që të vijnë ata që janë të ftuar në dasmë, që t’i japin edhe lamtumirën e fundit tezes.  Mos harroni, edhe pse humbja e atyre që duam mund të na thyejë zemrën, gjithashtu ka gëzim në festimin e dashurisë. Jemi  të ngazëllyer që të ju shohim të gjithë atje të shtunën!”, sqaron nusja e ardhshme në postimin e saj, shkruan “The Sun”.