BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Lifestyle

Shpërthejnë papritur në lot! Këto janë shenjat më emocionale të zodiakut

Shpërthejnë papritur në lot! Këto janë shenjat më

Emocionalizmi nuk shprehet gjithmonë përmes shpërthimeve të zemërimit, trishtimit dhe gëzimit, por mund të përvetësohet tek disa njerëz. Prandaj ndër shenjat më emocionale ka disa që e shprehin hapur dhe të tjerë që mbajnë brenda edhe ndjenjat e tyre më të forta.

Pra, cilat janë shenjat më emocionale, pavarësisht nëse e shfaqin atë apo jo?

Gaforrja: E udhëhequr nga Hëna, e cila përfaqëson emocionet tona, konsiderohet natyrshëm si shenja më emocionale. Por kjo do të thotë ndër të tjera se nëse ia lëndoni zemrën do të pendoheni hidhur, sepse ajo shquhet edhe për natyrën e ajo manipuluese.


Dashi: Ai është i pandalshëm: Ai e lë veten të përfshihet nga një vërshim emocionesh pa pushuar kurrë për t’i përpunuar ato. Kjo, sigurisht, mund të nënkuptojë stres të shtuar, vështirësi në gjumë dhe vendime impulsive.

Peshqit: Jo vetëm që kujdeset për ndjenjat e tij, por edhe për ato të të tjerëve – ai madje tenton t’i trajtojë problemet e atyre që e rrethojnë si të tijat, dhe kjo rëndon edhe më shumë mbi një Peshk tashmë të ndjeshëm. Mundohuni të mbani mend, nëse i përkisni kësaj shenje, se nuk mund të shpëtoni të gjithë.

Demi: Ai mund të jetë i famshëm për mënyrën e tij të të menduarit me këmbë në tokë, por nëse e shtyni në ekstrem, ai bëhet si një dem në një dyqan xhami dhe pas atij shpërthimi, nuk ka kthim prapa dhe ju me të vërtetë nuk do të jenë në të njëjtën dhomë.

Akrepi: Ai mund të duket i lezetshëm nga jashtë – dhe nëse e pyesni, ai do të konfirmojë se është i lezetshëm. Por në realitet ka momente që ai tërhiqet nga pasioni dhe emocionet e tjera të forta, ndaj e pushton terrori. Sepse gjëja e fundit që një Akrep dëshiron të ndiejë është jashtë kontrollit.