Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqipëria promovon turizmin në panairin “Kënaqësitë e Dimrit” në Bruksel

Postuar: 13/09/2017 - 17:48

Gjatë takimit zyrtar që, Agjencia Kombëtare e Turizmit mbajti me Kryetarin e Bashkisë se Brukselit, Philippe Close , patën si temë kryesore turizmin.

Ai u tregua mjaft i interesuar mbi mundësitë e investimeve në sektorin e turizmit në Shqipëri.

Kjo pasi, Qeveria Shqiptare e ka vendosur prej kohësh në fokus të saj turizmin, si një prej sektorëve kryesorë i cili gjeneron të ardhurat gjithmonë e më të mëdha për vendin tonë.

Gjithashtu u diskutua dhe për pjesëmarrjen e Shqipërisë në Panairin ” Kenaqësitë e Dimrit” (Plaisirs d’hiver / Ëinterpret / Ëinter Ëonders) i cili do të zhvillohet gjatë periudhës nëntor-dhjetor në Bruksel , ku përveç promovimit të Turizmit Shqiptar në tërësi , një rëndësi të veçantë do ti jepet promovimit të kryeqytetit të Shqiptarëve, Tiranës.

Panairi përben një rast tejet të rëndësishëm për të promovuar Shqipërinë në mënyrën më të mirë të mundshme në kryeqëndrën e Bashkimit Europian , duke e bërë atë të njohur si një vend me tradita të pasura kulturore , histori të lashtë , natyrë të mrekullueshme si dhe një nga vendet me potencial të lartë zhvillimi te gjithanshëm , turistik , ekonomik , kulturor e social ​.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 17

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2018 - 22:50

Duar të ftohta nënkuptojnë një zemër të ngrohtë, siç thotë një proverbë. Gratë kanë duar më të ftohta se burrat në kohën e ftohtë të vitit , sipas studiuesve.

Postuar: 19/02/2018 - 21:22

Asnjë vajze nuk i pëlqen këto 12 gabime që bëni ju!

Postuar: 19/02/2018 - 19:37

Moti do të vazhdojë të jetë i ftohtë dhe me reshje shiu e dëborë gjatë ditëve në vijim.

Postuar: 19/02/2018 - 18:54

Kafshët shtëpiake ndihmojnë në kurimin e çrregullimeve psikologjike, raporton një studim i fundit nga Universitetiti i Liverpool në Mbretërinë e bashkuar.

Piramida Gazës, sekreti i vendosjes perfekte të blloqeve

Postuar: 19/02/2018 - 18:09

Megjithse me një anim të vogël në ngritjen e saj, Piramida e Madhe e Gazës në Egjipt përfaqëson një monument perfeksioni të inxhinierisë së lashtë, aq sa shkencëtarët modernë

Postuar: 19/02/2018 - 17:23

Xhelozitë janë të ndryshme për secilin nga ne. Dikush mund të xhelozojë për diçka që tjetrit nuk I bën aspak përshtypje.

Postuar: 19/02/2018 - 14:24

Të gjithë kanë sot një smartphone, por jo të gjithë e dinë se çfarë mundësish mund t’ju ofroj kombinimi i duhur i numrave.