Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqipëria promovon turizmin në panairin “Kënaqësitë e Dimrit” në Bruksel

Postuar: 13/09/2017 - 17:48

Gjatë takimit zyrtar që, Agjencia Kombëtare e Turizmit mbajti me Kryetarin e Bashkisë se Brukselit, Philippe Close , patën si temë kryesore turizmin.

Ai u tregua mjaft i interesuar mbi mundësitë e investimeve në sektorin e turizmit në Shqipëri.

Kjo pasi, Qeveria Shqiptare e ka vendosur prej kohësh në fokus të saj turizmin, si një prej sektorëve kryesorë i cili gjeneron të ardhurat gjithmonë e më të mëdha për vendin tonë.

Gjithashtu u diskutua dhe për pjesëmarrjen e Shqipërisë në Panairin ” Kenaqësitë e Dimrit” (Plaisirs d’hiver / Ëinterpret / Ëinter Ëonders) i cili do të zhvillohet gjatë periudhës nëntor-dhjetor në Bruksel , ku përveç promovimit të Turizmit Shqiptar në tërësi , një rëndësi të veçantë do ti jepet promovimit të kryeqytetit të Shqiptarëve, Tiranës.

Panairi përben një rast tejet të rëndësishëm për të promovuar Shqipërinë në mënyrën më të mirë të mundshme në kryeqëndrën e Bashkimit Europian , duke e bërë atë të njohur si një vend me tradita të pasura kulturore , histori të lashtë , natyrë të mrekullueshme si dhe një nga vendet me potencial të lartë zhvillimi te gjithanshëm , turistik , ekonomik , kulturor e social ​.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 25

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/06/2018 - 23:50

Mësuesja e shkencave, Lanie Bakeberg së fundmi ka dhënë disa këshilla për përdoruesit e ‘Quora-s’ se si ta rrisni kapacitetin mendor dhe të bëheni persona më inteligjentë.

Postuar: 23/06/2018 - 23:36

Shpesh për disa femra është e pamudnur arritja e një gjatësie të dëshiruar flokësh.

Postuar: 23/06/2018 - 23:05

Domethënë ai i kishte dhënë like në Facebook fotot së vitit 2016 të shoqes së ish-të dashurës?

Postuar: 23/06/2018 - 22:44

A është e mundur që meshkujt të kenë frikëra sekrete? Ata duken aq të fortë dhe të vendosur!

Postuar: 23/06/2018 - 22:23

Krijimi i shoqërive të reja nuk është proces edhe aq i lehtë.Ka shumë gjëra që duhet t’i ke

Postuar: 23/06/2018 - 21:50

Dijeni se temperatura e ulët me të cilën lani rrobat do të sjellë insekte kudo nëpër shtëpinë tua

Postuar: 23/06/2018 - 20:56

Rezultatet e para të vrapimit shihen pas katër javësh praktikë konstante.