Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqiponja, simboli i flamurit tonë, me famë botërore, interpretohet dhe në duart e afrikanëve, shoqëruar me "grimca" lumturie në fytyrë

Shqiponja, simboli i flamurit tonë, me famë botërore, interpretohet dhe në duart e afrikanëve, shoqëruar me "grimca" lumturie në fytyrë

Postuar: 25/05/2015 - 10:02

Simboli i flamurit shqiptar, shqiponja, është bërë me famë botërore, në përpjekje për ta imituar me anë të duarve.
 
Kohët e fundit kemi parë shpesh foto të bëra nga shtetas të vendeve të ndryshme, të cilët imitojnë shqiponjën simbol i flamurit tonë, por fotot e fundit na vijnë nga Afrika. 
 
Në fotot e mëposhtme duket se si dy shtetas Afrikanë nuk kanë nguruar me kënaqësi ta shpalosin simbolin kombëtar të shqiponjës. 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 10:13

Një djalë 30 vjeç, i cili ishte dehur pas një feste, u zgjua mëngjesin e ardhshëm në një shtëpi të gabuar. Pronarët e banesës e gjetën atë në gjumë. Dhe reagimi i tyre habiti  të gjithë.

Postuar: 22/04/2019 - 10:02

“Pajtim, kjo do jete fjala kyç e këtyre ditëve pasi mbi te gjitha do kuptojme dhe pranojm

Postuar: 22/04/2019 - 07:57

Policia po heton vdekjen e prostitute që u gjet e vdekur brenda një dhomë hoteli në New York më

Postuar: 22/04/2019 - 07:00

Dashi

Postuar: 21/04/2019 - 22:36

Freddy McConnell është një transgjinor që, biologjikisht, ka lindur femër dhe ka sjellë në jetë

Postuar: 21/04/2019 - 16:44

Një tumor me peshë 15 kilogramë është hequr nga mitra e një adoleshenteje.

Postuar: 21/04/2019 - 14:54

 Nëse po mundoheni që të harroni një lidhje që sapo ka përfunduar, nuk këshillohet që ta kth