Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqiptari bën veprimin e rrallë për banorët e një fshati në Afrikë

Postuar: 17/05/2019 - 19:14

Një shqiptar nga Kosova ka bërë diçka me të vërtetë të rrallë në Afrikë. E themi këtë, pasi Ylber Vatovci nga Vushtrria ka arritur që t’u sigurojë ujë të pijshëm rreth 250 banorëve të një fshati në Afrikën Perëndimore.

Këtë gjë e ka treguar vetë, ai me anë të një postimi në rrjetet sociale. Po ashtu ai postuar edhe disa foto.

Siç shikohet edhe në njërën prej këtyre fotove, tek pusi që është ndërtuar shkruhet emri i tij.

Postimi i plotë:

“Ne mendojmë shumë për gjërat që dëshirojmë, ndërkohë harrojmë shpejtë ato që i kemi. E mira ime e dytë është bërë, me pak para dhe me ndihmën e 250 njerëzve, iu dha jetë fshatit në Perëndim të Afrikës. Për ju, për fëmijët e tyre, fëmijët e tyre.”

Të gjithë banorët e këtij fshati nuk do të vuajnë më për ujë pas veprës që shqiptari ka bërë për ta.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 15:42

Një mësues nga fshati Greme e Komunës së Ferizaj shihet duke dhunuar në orë të mësimit një nxënës me shpulla.

Postuar: 17/09/2019 - 09:08

Jo të gjithë miqtë me përfitime janë aq me fat sa të bien në dashuri, kështu që shijoni momentin.

Postuar: 16/09/2019 - 15:57

Një nënë me tre fëmijë ka kaluar më shumë se tre javë në spital dhe ra në koma pasi iu shfaq sëmu

Postuar: 16/09/2019 - 15:36

Një mëngjes të hëne një grua në Oregon doli jashtë për një moment dhe pastaj ia mbathi me të katë

Postuar: 16/09/2019 - 13:56

Çfarë ka parashikuar kjo javë e shtatorit për ju?

Postuar: 16/09/2019 - 11:53

Një ngjarje që duket e pabesueshme, por është e vërtetë.