BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Lifestyle

"Është koha më e mirë për...", ja çfarë kanë parashikuar shenjat e horoskopit për sot

"Është koha më e mirë për...", ja

Dashi
Ndërsa shumica e njerëzve po e humbasin ditën, ju jeni në fakt mjaft produktiv. Ju keni shumë gjëra në pjatën tuaj, por çuditërisht jeni në gjendje të kujdeseni për gjithçka njëkohësisht. Mendja juaj e shpejtë po funksionon me shpejtësinë maksimale.


Demi
Tensioni rritet kur dikush me të cilin punoni humb kohën tuaj me fakte që thjesht nuk janë të rëndësishme. Kujdes nga mbingarkesa e informacionit. Shumë mbeturina mendore do ta bëjnë punën tuaj më të vështirë – jo më të lehtë.

Binjaket
Do të kaloni nga një punë në tjetrën. Sapo mendoni se një projekt ose detyrë është kryer, një variabël e re shfaqet dhe ju tregon se nuk është kështu. Ka më shumë punë për të bërë. Kujdesuni për detajet kur dalin. Mos prisni për më vonë.

Gaforrja
Argëtohuni pak me punën tuaj. Vetëm pse quhet “punë” nuk do të thotë se duhet të jetë gjithmonë serioze dhe e mërzitshme. Ndizni gjërat në një mënyrë të re. Behu krijues. Perdor imagjinaten tende. Nuk ka asnjë arsye pse sot të ketë një rënie.

Luani
Do të mahnitni të tjerët me shpejtësinë dhe efikasitetin tuaj të jashtëzakonshëm. Ju do të lundroni nëpër ujërat e pasigurta me shumë besim dhe gatishmëri. Të tjerët do t’ju drejtohen për këshilla dhe udhëzime. Ju jeni në krye të lojës tuaj.

Virgjeresha
Të tjerët nuk janë lexues të mendjes. Ata nuk e dinë se çfarë po mendoni nëse nuk flisni. Mos prisni që të gjithë të tjerët të marrin një vendim pa marrë më parë një opinion. Keni diçka të rëndësishme për të thënë kështu që jini të sigurt dhe thuajeni.

Peshorja
Çfarëdo problemi që keni mund të zgjidhet duke e diskutuar me të tjerët. Komunikoni mendimet që rrotullohen brenda kokës tuaj në vend që t’i mbani ato të mbledhura. Akti i thjeshtë i të shprehurit do të lehtësojë barrën që po mbani.

Akrepi
Mund të mësoni diçka nga të tjerët nëse bëni një hap prapa dhe përmbaheni nga të qenit kritik ndaj tyre. Mënyrat e tyre spastike mund t’ju frikësojnë në fillim, por më pas do të shihni se aftësia e tyre për të kryer shumë detyra është mjaft e dobishme. Përvetësoni disa nga këto teknika.

Shigjetari
Po ndihesh mirë! Asgjë nuk mund t’ju rrëzojë. Besimi juaj është i lartë dhe ju e dini se si të arrini atë që dëshironi. Ju i keni të gjithë aty ku dëshironi të jenë. Aftësia juaj për të folur ëmbël me të tjerët po ju çon pikërisht atje ku dëshironi të shkoni.

Bricjapi
Kur të tjerët fillojnë të flasin, ju ka të ngjarë të bini dakord. Ju do të preferoni thjesht të shkoni në rrugën tuaj të veçantë dhe të përpiqeni të kuptoni gjithçka vetë. Në vend të kësaj, ju duhet të dëgjoni atë që njerëzit kanë për të thënë. Mund të mësoni diçka të re sot.

Ujori
Mos u zhytni në detyra të reja para se të mbaroni të gjithë detyrat aktuale. Sot do ta gjeni dashurinë thellësisht intensive dhe jashtëzakonisht romantike. Aspekti financiar paraqitet në formë të mirë sot.

Peshqit
Është koha për të veshur atë veshje të mrekullueshme romantike, në vend të veshjes tuaj të zakonshme të zezë. Ju gjithashtu mund të vendosni të hiqni syzet tuaja të errëta dhe të hiqni atë buzëqeshje të gurtë nga fytyra juaj. Përpiquni të keni një energji pozitive.