BREAKING NEWS

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Ilir Metën dhe ngre alarmin për atë që pritet të ndodhë pas 24 korrikut: Hetimet kanë ardhur në dorën e...

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Demokratike, tregon a do ketë bashkim PD-LSI: Do hanë kokat e tyre e më pas radhën e ka...

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë
x
BREAKING NEWS

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do bëjë Ilir Meta

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do
x
BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x

Lifestyle

Si nuk e paskemi ditur më parë/ Vendosni një sfungjer në frigorifer, do të mbeteni pa fjalë nga rezultati që do shihni

Si nuk e paskemi ditur më parë/ Vendosni një sfungjer në

Zakonisht, sfungjerët i përdorim në kuzhinë për të na ndihmuar të lajmë enët. Megjithatë, ajo që nuk keni ditur është se sfungjeri mund të jetë shumë më i dobishëm nga sa prisnit. Dhe jo nuk bëhet fjalë për gjërat që mund të imagjinoni.

A e dini se nëse e vendosni në frigorifer atëherë do ta ndryshoni të gjithë ambientin ku mbani frutat dhe perimet? Priteni sfungjerin në copa dhe vendosini në sirtarin e fundit të frigoriferit dhe lini sipër perimet. Kur sfungjeri të thitë lagështinë, hiqeni.

Në këtë mënyrë, perimet dhe frutat do të jenë të freskëta. Mjafton ta ndërroni shpesh dhe ta mbani të pastër sfungjerin.