Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Si ta humbasim virgjërinë pa bërë fare seks?

Postuar: 12/01/2019 - 23:34

Cipa femërore e virgjërisë në përgjithësi është keqkuptuar shumë. Çfarë është kjo? Cipa e virgjërisë apo himena është membranë e hollë në hyrje të vagjinës, por gjithmonë është ndërlidhur me aktin seksual dhe humbjen e virgjërisë.
 
Por, a e keni ditur se ka mundësi që kjo cipë të mos thyhet fare? Po, herën e parë që bëni seks mund të keni gjak, por kjo mund të shkaktohet edhe nga arsye tjera, siç është mungesa e lubrifikimit.
 
Cipën e virgjërisë është shumë e mundshme ta ‘thyeni’ apo ‘çani’ pa bërë fare seks, prandaj edhe nuk duhet të shërbejë si shenjë e virgjërisë apo çfarëdo.
 
Këto janë disa prej mënyrave se si mund ta thyeni cipën e virgjërisë pa bërë fare seks:
 
– Duke përdorur tamponë
– Gjatë ndonjë aktiviteti sportiv
– Përmes masturbimit penetriv, etj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/01/2019 - 19:44

Një nënë, që dy vite më parë humbi djalin e saj, pretendon se ka parë fantazmën e tij.
 

Postuar: 16/01/2019 - 16:04

Ndëkohë që Europa dhe pjesët e tjera të globit janë duke vuajtur prej të temperaturave të ulta,

Postuar: 16/01/2019 - 15:06

Një fenomen i rrallë natyror në shtetin amerikan të Maines po mahnit njerëzit anekënd botës.

Postuar: 16/01/2019 - 12:21

Një propozim për martesë i bërë në aeroportin e Catania-s ka shkuar tmerrësisht keq, pasi ajo ia

Postuar: 16/01/2019 - 10:37

Një burrë, i cili për pak vdiq nga sulmi që i bëri e dashura i ka propozuar asaj për martesë në m

Postuar: 16/01/2019 - 09:38

 “Jam përdhunuar nga ministri i Brendshëm”.

Postuar: 16/01/2019 - 07:53

Jane Park, e cila mori vëmendjen e mediave në Britani, pasi fitoi një lotari të madhe që në moshë