BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Lifestyle

Si ta shkrini akullin më shpejt në xhamat e veturës, ky është sekreti

Si ta shkrini akullin më shpejt në xhamat e veturës, ky

Duke supozuar se i keni bërë të gjitha përgatitjet për dimër, veçanërisht vendosjen e gomave të dimrit, e vetmja gjë që mbetet është të përgatiteni për takimin e mëngjesit me një veturë të ngrirë.

Dorezat do të ndihmojnë, por ajo që bën diferencën është një kruese akulli cilësore. Gjithsesi, mund të kishit bërë një përgatitje të mirë një natë më parë: ngrini fshesat, në mënyrë që goma të mos ngjitet në akull dhe nuk është ide e keqe të lini një mbrojtje të përshtatshme mbi xhamin e përparmë gjatë natës.

Ndërsa i lagësht, kartoni është një zgjedhje e keqe sepse do të ngjitet në gotë, por kjo është arsyeja pse ka materiale të tjera të dobishme dhe madje edhe mbulesa speciale.

Ka ardhur mëngjesi, dhe kjo do të thotë se arma kryesore – kruese – është nxjerrë jashtë. Nëse e thyeni, një kartë do ta bëjë. Këshilla jonë është të blini të paktën dy kruajtëse, ose një me cilësi edhe më të mirë. Mund të merrni një kruese me cilësi më të mirë për 30-40 HRK. Më besoni, ndryshimi është drastik.

Është e mundur, por jo me ujë dhe jo me ujë të nxehtë, sepse atëherë do të hiqni akullin, por bashkë me gotën, që do të thyhet. Nëse nuk më besoni, shikoni videon më poshtë të postuar në Reddit. Zierja e ujit të kazanit në gotë të ngrirë do ta bëjë punën, madje shumë mirë. Akulli do të zhduket, dhe gota së bashku me të.