BREAKING NEWS

Ndodh edhe kjo! Sulmohet aktori i humorit Rezart Veleshnja në mes të Tiranës dhe merr plagë të shumta, zbardhet arsyeja

Ndodh edhe kjo! Sulmohet aktori i humorit Rezart Veleshnja në mes të
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të diskutohet në Samitin e Tiranës më 6 dhjetor që do zbarkojnë liderat e BE-së? Zbardhet axhenda e plotë

Çfarë do të diskutohet në Samitin e Tiranës më 6
x
BREAKING NEWS

Pritet të mblidhet me urgjencë KQZ, zbardhet vendimi më i fundit që do merret për Ori Nebiajn dhe Petrit Dodën

Pritet të mblidhet me urgjencë KQZ, zbardhet vendimi më i fundit
x
BREAKING NEWS

Drejtësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re avokatja e njohur e vendit tonë, kishte nevojë për transplant të palcës jashtë vendit, Adriatik Lapaj jep lajmin e trishtë: Do më marrë shumë malli!

Drejtësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në deklaratën që bëri në Izrael, ja për çfarë bëhet fjalë

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në
x
BREAKING NEWS

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre pikëpyetjet e forta

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina “merr me vete” Poloninë në fazën tjetër

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina
x

Lifestyle

Si të shpëtoni nga aroma e pakëndshme e këpucëve? Ky përbërës shtëpiak bën çudira

Si të shpëtoni nga aroma e pakëndshme e këpucëve? Ky

Aroma e pakëndshme e këpucëve është një problem për të gjithë. Megjithatë, ka një metodë që mund të ndihmojë me këtë problem. Gjithçka që ju duhet është soda e bukës. Ky përbërës largon aromat e këqija nga tapetet, dyshekët dhe jastëkët në shtëpi, pse të mos e përdorni dhe për këpucët?

Përdoret shumë thjesht, mjafton të shtoni pak sasi brenda këpucëve. Me këtë metodë, do të shpëtoni nga aromat e pakëndshme por dhe nga bakteret që gjenden në këpucë. Ky përbërës nuk do ta dëmtojë lëkurën apo këpucët tuaja, gjë që është gjithashtu e rëndësishme.

Një tjetër gjë fantastike që mund të përdorni si dezinfektues këpucësh është uthulla e mollës e përzier me ujë. Me një shishe sprej, spërkatni pak nga ky lëng brenda këpucëve. Rekomandohet që atletet ose këpucët, pasi t’i keni spërkatur, t’i vendosni në një qese gjatë gjithë natës.