Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Simboli i shqiponjës “pushton” Tokjon, zbuloni arsyen

Postuar: 20/08/2018 - 21:44

Hapja e kufijve dhe emigrimi ka bërë që në këto 30 vite të fundit me mijëra shqiptarë të martohen me shtetas të huaj, duke përzier kështu kulturat e duke u ndier së pari qytetar i botës.

Kështu ka qenë edhe rasti i Arbër Demos i cili ka kurorëzuar dashurinë e tij me japonezen Mana Aoki.

Çifti janë martuar në kryeqytetin japonez Tokyo në një ceremony të bukur dasme ku nuk kanë munguar veshjet tradicionale.

Miku i çiftit, Micky Haxhislami ka shpërndarë  fotografi shumë të veçanta, të cilat jo vetëm sjellin atmosferën e bukur nga hoteli ku është zhvilluar ceremonia, por pas çiftit të sapo kurorëzuar duken dasmorët, më së shumti nga ana e nuses, të cilët formojnë të gjithë simbolin e shqiponjës me duar.

Mesa duket simboli i famshëm që identifikon Shqipërinë ka ‘fluturuar’ deri në Japoninë e largët, duke na mbushur me atdhetarizëm.

Ndër momentet e këndshme të dasmës veçohet veshja e çiftit me kostumet kombëtare shqiptare.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2018 - 07:11

DASHI

Edhe gjatë ditës së sotme impenjimet e punës do të jenë të shumta. Në aspektin afektiv do të kaloni momente të këndshme me familjen e partneri juaj do të jetë entuziast për një iniciativë tuajën.

Postuar: 20/11/2018 - 23:51

Nëse jeni duke pasur probleme në departamentin e dhomës së fjetjes, atëherë nuk jeni i pari.

Postuar: 20/11/2018 - 23:43

Videoja e një rreshteri të martuar të Royal Air Force është bërë virale mes kolegësh në bazën ajr

Postuar: 20/11/2018 - 23:34

Një burrë i cili hoqi dorë nga masturbimi për 700 ditë, tha se fitoi “superfuqi”.

Postuar: 20/11/2018 - 22:43

Një skuadër është e mirë dhe ka një rezultat të mirë në punë vetëm në rast se lideri i saj që qën

Postuar: 20/11/2018 - 22:23

Ka disa shenja që nuk përputhen dhe çfarë do që mund të bëni për të funksionuar marrëdhënia nuk

Postuar: 20/11/2018 - 22:18

Frutat dhe vera e kuqe mund të ulin rrezikun për impotencë seksuale, thonë ekspertët.