BREAKING NEWS

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje
x
BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x
BREAKING NEWS

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si pasojë e korrupsionit”, Meta plas deklaratën e fortë dhe akuzon qeverinë: Durrësi nën presionin e mafies

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si
x
BREAKING NEWS

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të fundit

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të
x

Lifestyle

Sonte do të shfaqen skena spektakolare nga qielli, mos i humbisni

Sonte do të shfaqen skena spektakolare nga qielli, mos i humbisni

Shiu i meteorëve i njohur si “Lotët e Shën Lorencit” po përjeton kulmin e tij këtë fundjavë.

Shumica prej tyre mund të shihen në qiell sonte, më shumë se 100 në një orë. Ky shi meteorësh shkaktohet nga kalimi i Tokës përmes bishtit të kometës Swift-Tuttle, e cila për herë të fundit kaloi përmes Sistemit Diellor në vitin 1992.

Duhen 133 vite tokësore që ajo të bëjë një rreth të plotë rreth Diellit tonë, por kjo është arsyeja pse bishti i gjatë na lejon të shijojmë shiun e yjeve që bien çdo vit, ose Perseideve.

Rekomandohet që Perseidët të vëzhgohen sa më larg dritave të rrugëve. Astronomët rekomandojnë gjithashtu që të mos shikoni drejtpërdrejt në rrezatuesin, pikën e fillimit të shiut të meteorëve dhe rekomandohet t’i vëzhgoni ata të shtrirë në tokë.

Gjithashtu, është mirë të dimë se sytë tanë kanë nevojë për të paktën 30 minuta për t’u përshtatur me kushtet e natës.