BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x

Lifestyle

Sot 'hëna e përgjakur'/ Si pritet të ndikojë eklipsi në shenjën tuaj të zodiakut?

Sot 'hëna e përgjakur'/  Si pritet të

Eklipsi total i Hënës do të jetë mbrëmjen e sotme, duke kaluar më 16 maj, duke shfaqur në qiell një hënë ‘të përgjakur’.

Ky eklips është një eklips total hënor që do të zgjasë për 3 orë e 25 minuta, ndërsa do të jetë i dukshëm në të gjithë Amerikën e Veriut dhe Jugut, dhe në disa pjesë të Evropës dhe Afrikës. Eklipsi i plotë do të fillojë në orën 7:58 të mëngjesit të IST-së më 16 maj dhe do të zgjasë deri në orën 11:58. Sipas shkencëtarëve, ky eklips hënor do të zgjasë 3 orë e 25 minuta.

Po si do të ndikojë ky eklips tek shenjat e  horoskopit?

Dashi

Ky eklips hënor mund të rezultojë me fat për ju. Gjëja e parë do të ishin burimet për të cilat do të jenë në dispozicion më shumë opsione për ju në formën e granteve ose bursave për punën tuaj. Në çështjet e parave do të duhet të jeni pak të kujdesshëm, përndryshe do të keni humbje.Ju do të keni nevojë për para, por në një farë mënyre përpiquni t’i menaxhoni ato dhe shmangni marrjen e një kredie nga dikush. Kontrolloni emocionet tuaja pasi ekzagjerimi i tyre mund të krijojë një problem. Një kohë e mirë fitimi për biznesmenët. Njerëzit që bëjnë punën do të marrin një promovim. Njerëzve që mendojnë të shkojnë në një të huaj për një punë, dëshirat e tyre do të realizohen. Nëse planifikoni të investoni, atëherë kjo është koha më e mirë për ta bërë këtë. Do të kishte paqe në familje.

Demi

Eklipsi diellor kishte sjellë sfida për shëndetin dhe trupin tuaj. Në të njëjtën mënyrë, ky eklips hënor do të sjellë ndryshime në jetën tuaj. Gjatë kohës së eklipsit hënor, duhet të ruani qetësinë dhe të përpiqeni të shmangni situatat e konfliktit. Do të ketë zënka ose ndryshime të mëdha në rastin e partneriteteve. Mos lejoni që mendimet negative të vijnë në mendjen tuaj. Mundohuni të koordinoni dhe balanconi ndikimin në grupe dhe organizata. Do ketë situata konfuzioni dhe nuk do mund të merrni dot një vendim. Jini të qetë dhe përballuni me situatën.

Binjakët

Një kohë për të përballuar sfidat. Këto sfida do të sillen për shkak të eklipseve të cilat do të sfidojnë shëndetin tuaj mendor dhe fizik. Javën e fundit do të kishit qenë nën presionin për t’i dhënë kohë punës së pafund. Merreni këtë punë si një sfidë dhe mos hezitoni të merrni mbështetjen e njerëzve tuaj të dashur. Do të ishte më mirë të merrje mbështetje sesa të tërhiqesh me veten. Puna e vështirë e bërë nga ju me siguri do t’ju shpërblejë. Në rastin e parave do të merrni lajme të mira. Mbani kontrollin e zemërimit tuaj. Shmangni drejtimin e një automjeti. Një udhëtim nuk do të jetë i mirë për ju.

Gaforrja

Do të kaloni një kohë plot argëtim, kënaqësi dhe kreativitet për shkak të momenteve të mira në jetën e mikut tuaj ose kohës së mirë në punë. Karriera dhe jeta juaj publike do të marrin një shtysë. Mund t’ju duhet të shpenzoni para. Shpenzimet do jenë të larta dhe kundrejt të ardhurave. Ju do të duhet të shpenzoni kursimet tuaja dhe kjo mund të çojë në tension. Por gjithçka do ta keni nën kontroll.

Luani

Ky eklips hënor do të jetë me fat për ju. Do ketë tensione për shkak të punës. Prandaj, përpiquni të jeni të qetë dhe të qëndroni larg tensioneve, debateve dhe pavendosmërisë. Do t’ju duhet të shkoni në një udhëtim të paplanifikuar. Fitimet monetare do të ishin aty dhe një kohë e mirë për vlerësim nga shefi për punën tuaj. Do të keni marrëdhënie të mira me të moshuarit. Do të ketë mundësi për të fituar para. Mes çifteve do të ketë një sherr. Nuk duhet të përfshiheni në asnjë lloj debati me askënd. Mbani një kontroll mbi familjen, të afërmit dhe jetën në shtëpi. Bashkëpunoni me partnerin tuaj në punë.

Virgjëresha

Jini gati për të përqafuar filozofi dhe mënyra të reja të të menduarit. Por ju do të jeni të rrethuar nga një frikë e panjohur. Jini të kujdesshëm ndaj konkurrentëve tuaj. Do të ketë probleme në karrierën tuaj dhe kështu duhet të jeni vigjilentë në punën tuaj. Ju duhet të jeni të qetë dhe duhet të mbani në kontroll gjuhën tuaj pasi mund të ketë debate dhe zënka në shtëpi. Duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj dhe të qëndroni vigjilentë.

Peshorja

Mbyllni të gjitha punët tuaja të papërfunduara me këdo që ju kanë mbetur. Besoni se dikush është i mirë, por mos i besoni askujt përtej kufijve. Besimi juaj i verbër tek dikush do t’i japë atij një shans për të përfituar nga ju. Duhet pasur kujdes në rastin e parave. Ju lutemi rrini zgjuar dhe mos nënshkruani asnjë marrëveshje me një person të panjohur. Do të merrni një fitim të vogël, por kjo mund të çojë në një humbje më të madhe. Marrëdhënia me partnerin tuaj të jetës do të përmirësohet.

Akrepi

Ky eklips do të sjellë ndryshime në jetën e partnerit apo në jetën tuaj romantike. Do të ketë ndryshime në natyrën e trupit tuaj. Mos lejoni që mendimet negative të vijnë në mendjen tuaj. Marrëdhënia juaj do të zhvendoset drejt argëtimit dhe kreativitetit. Kini kujdes kur shpenzoni para. Jini të qetë dhe larg grindjeve. Tregohuni të qetë me partnerin dhe përpiquni të shmangni grindjet dhe debatet.

Shigjetari

Ky eklips hënor do të jetë i dobishëm për ju. Mund të shihen shanse në gjetjen e një pune të mirë. Çështjet e pazgjidhura do të zgjidhen. Ju mund të planifikoni një udhëtim. Do të merrni mbështetje të plotë nga miqtë tuaj. Jini të durueshëm dhe merrni vendime me kujdes. Qëndroni larg punës së keqe. Mund t’ju duhet të shkoni në gjykatë dhe imazhi juaj do të prishet. Jini të kujdesshëm për veprimet tuaja. Jini të qetë dhe bëni veprimin tuaj me durim pasi të keni menduar.

Bricjapi

Gjatë këtij eklipsi hënor duhet që të qëndroni shumë të qetë dhe mos të nxitoni në punën e dhënies apo marrjes së parave. Do të ketë ndryshime jo vetëm tek ju por edhe tek grupet e miqve tuaj. Bëni çdo punë pasi e mendoni të duhur. Ka mundësi që të krijohen situata tensioni. Kujdesuni për shëndetin tuaj, veçanërisht për dhimbjet e kokës që do t’ju shqetësojnë shumë.

Ujori

Ky eklips hënor do të ndikojë në jetën tuaj private, personale nga njëra anë dhe në jetën tuaj publike dhe të karrierës nga ana tjetër. Do të përballeni me probleme të caktuara në fushën e karrierës por së shpejti do të përjetoni ndryshime të mëdha dhe mund ta shikoni veten akoma më lart. Kini kujdes për pastërtinë. Jini të durueshëm.

Peshqit

Ky eklips hënor po sjell shumë ndryshime në sjelljen dhe qëndrimin tuaj. Jini të gatshëm t’i mirëprisni këto ndryshime dhe t’i adoptoni me kuriozitet dhe pozitivitet. Do të lindë tensioni në disa situata të caktuara ndaj duhet të qëndroni vigjilentë. Mundohuni të qëndroni larg krenarisë. Do të përfitoni duke ndihmuar njerëzit. Mundohuni të mbani një ekuilibër të zemrës dhe mendjes.