BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Lifestyle

Sot dita më e gjatë e vitit/ Ja 3 shenjat e horoskopit që do të përfitojnë nga solstici veror

Sot dita më e gjatë e vitit/ Ja 3 shenjat e horoskopit që do

21 qershori është dita më e gjatë e vitit dhe zyrtarisht nis vera. Solstici veror ndikon në të gjitha shenjat por vetëm disa prej tyre do të jenë më të favorizuara.

Dashi

Mund të mos jeni të magjepsur nga ideja, por tani është koha për t’i dhënë përparësi shtëpisë dhe familjes. Ndërsa dielli shkëlqen në shtëpinë tuaj të katërt më 21 qershor, bota juaj private do të “ndriçohet”. Do t’ju kërkohet të mendoni nëse po u ofroni një ndjenjë sigurie atyre që ju rrethojnë.

A ndjehen të sigurt dhe të qetë njerëzit e afërt? Nëse jo, do të keni energji tani për të bërë ndryshimet e nevojshme që kjo të ndodhë. Si një shenjë zjarri, mund të jetë e lehtë për ju të anashkaloni nevojat tuaja më të thella emocionale, por solstici i verës ju kujton se shtëpia juaj është vendi ku i përket zemra juaj.

Gaforrja

Sezoni i ditëlindjes suaj po fillon, që do të thotë se do t’i ndjeni të gjitha emocionet në maksimum. Dielli nga sot është në shtëpinë e parë të identitetit tuaj dhe një valë energjie dhe vitaliteti ju vërshon. Përveç kësaj, dëshira juaj e natyrshme për rehati dhe siguri emocionale po bëhet më e fortë.

Ju gjithashtu do të filloni të vini re se merrni shumë më tepër vëmendje se zakonisht. Edhe pse prireni të shmangni vëmendjen, jeni të njohur për aftësitë tuaja, gjë që rrit vetëbesimin tuaj. Shijoni momentin dhe sigurohuni që të vendosni nevojat tuaja në radhë të parë.

Bricjapi

Marrëdhëniet romantike dhe marrëdhëniet me të tjerët janë në qendër të vëmendjes ndërsa dielli shkëlqen në shtëpinë tuaj të shtatë më 21 qershor. Meqenëse Gaforrja është shenja juaj e kundërt, kjo energji mund të jetë shumë e ndryshme, por çuditërisht e njohur.

Tani është koha për t’u rilidhur me nevojat tuaja emocionale dhe bashkëpunimet tuaja. Ndërsa preferoni të shpreheni në mënyrë stoike, është koha që t’i lini emocionet tuaja të pushtojnë. Ekziston një marrëdhënie specifike që ka të ngjarë të bëhet më e rëndësishme tani, dhe nëse është me një partner romantik apo biznes, sigurisht që do t’ju mësojë shumë për nevojat tuaja.