BREAKING NEWS

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me
x
BREAKING NEWS

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i
x
BREAKING NEWS

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta jap kur të...

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta
x
BREAKING NEWS

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit duhet të dorëzoni këto dokumente

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit
x
BREAKING NEWS

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për pensionistët për vitet 2022-2024

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për
x
BREAKING NEWS

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit ka humbur jetën 3 qytetarë në Shqipëri

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë:
x
BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u bënë shkak, si e vrau 20-vjeçari ish-deputetin, cili ishte roli i bashkëpunëtorit në atentat

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u
x
BREAKING NEWS

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo Tabakut, zbardhet vendimi

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo
x

Lifestyle

Sot një ditë pozitive për të lindurit e kësaj shenje, zbuloni çfarë rezervojnë yjet

Sot një ditë pozitive për të lindurit e kësaj shenje,

Dashi

Këtë të diel do të keni një nevojë në rritje për të thënë atë që mendoni, pa u shqetësuar shumë se si do të reagojë personi tjetër. Viti që vjen do të jetë plot premtime, prandaj duhet të përfshiheni tani në planet tuaja. Në dashuri, yjet do t’ju inkurajojnë të ndaleni dhe të shihni nëse një histori mund të vazhdojë apo jo.

Demi

Do të jetë një ditë mjaft e rëndë e diela. Do të jeni shumë të trazuar, mbase edhe pak të hutuar dhe të lodhur. Kjo sepse, ju mund të jeni të shqetësuar për një sëmundje fizike që ju ka munduar për ditë, ose për shkak të problemeve tuaja financiare, ose për të ardhmen. Prandaj shmangni ndërlikimet!

Binjakët

Do të jeni veçanërisht të motivuar. Ju keni filluar të perceptoni shenjat e para të një shëlbimi që me siguri do të vijnë në vitin 2021. Edhe nëse puna mund t’ju japë kënaqësi të madhe, nuk duhet t’i lini pas dore ndjenjat! Në fund të tetorit, dashuria do të jetë përsëri protagoniste në jetën tuaj.

Gaforrja  

Do të përshtateni me forcë më të madhe dhe do të jeni gati të përballeni me frikën tuaj. Tani po përjetoni një transformim të thellë. Do të jeni të vendosur të bëheni më të sinqertë dhe autentik dhe nuk do të dëshironi më të gënjeni për të kënaqur të tjerët. Vetëm se fillimisht ky ndryshim do t’ju kushtojë shtrenjtë!

Luani

Duhet të duhet të jeni shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët, përndryshe do ta gjeni veten duke debatuar. Gjatë ditës mund të ndiheni shumë të trazuar, të lodhur dhe me disa dyshime. Për më tepër, mund të jetë dikush afër jush që do t’ju ngacmojë ose provokojë në ndonjë mënyrë. Bëni shumë kujdes!

Virgjëresha

E diela do të jetë një ditë aktive. Ju mbeteni një nga shenjat më të preferuara të planetëve, kështu që duhet të krijoni situata dhe të mos sulmoheni nga frika. Ditët në vijim do t’ju japin momente të këndshme në dashuri dhe në jetën shoqërore, edhe nëse Venusi braktis shenjën tuaj.

Peshorja

Do të jeni në gjendje të lini pas peshën e tre muajve të fundit dhe më në fund të shijoni paqe. Vështirësitë praktike të ditëve të fundit, në lidhje me financat dhe punën, mund të kenë shkaktuar ndonjë krizë në dashuri. Tani e tutje do të jeni në gjendje të rifitoni  harmoninë e humbur.

Akrepi

Mund të ndiheni të shqetësuar, të irrituar dhe mbase edhe pak të lodhur dhe të mërzitur. Ndoshta nuk jeni në gjendje të mirë dhe ky fakt ju shqetëson shumë ose po dekurajoheni nga ato që po ndodhin përreth jush. Shtyni çështjet e paqarta në një kohë më vonë!

Shigjetari

Të dielën mund të mbështeteni tek yjet! Po rikuperoni një forcë të madhe, dëshirën për të ndryshuar mënyrën, për të filluar një histori të re ose për t’i dhënë fund një marrëdhënieje që ka marrë fund. Në mes të dhjetorit do të ketë pikën e kthesës, por tashmë tani mund të shihni përmirësime.

Bricjapi

Po kaloni një moment shumë të veçantë. Të dielën do të zgjoheni plot energji dhe dëshirë për të përmbushur veten. Krahasuar me fillimin e vitit keni ndryshuar shumë. Tani ju jeni bërë përfundimisht më fatalist, e keni kuptuar rëndësinë e braktisjes së sigurive për të marrë rrugë të reja, edhe nëse nuk dihen nëse ka garanci. Vazhdoni!

Ujori

Do të jeni energjik, veçanërisht aktiv, falë Hënës në shenjën tuaj. Sidoqoftë, përpiquni ta drejtoni gjithë këtë energji drejt diçkaje konstruktive, përndryshe do të përfundoni duke dashur të fryni gjithçka. Nëntori do të sjellë lajme të mira në dashuri.

Peshqit

Do të duhet të punoni shumë për të gjetur një ekuilibër të brendshëm. Ditët e fundit, tensionet e disa prej të dashurve tuaj në familje ju kanë larguar pak harmoninë. Mundohuni të rikuperoni, përndryshe nuk do të jeni në gjendje të ndihmoni as ata që doni! Në dashuri, edhe nëse jeni ndjerë i ofenduar, mos iu dorëzoni tundimit për t’u hakmarrë! Nëntori do të rikthejë qetësinë.