BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Lifestyle

Sot solstici i verës, zbuloni cili është ndikimi tek shenjat e horoskopit! Meri Shehu parashikon zhvillime të reja dhe paralajmëron këtë shenjë

Sot solstici i verës, zbuloni cili është ndikimi tek shenjat e

Data 21 qershor 2021. Një ditë e veçantë, festë e mbushur me dritë. Sot dita e Verës dhe ne kemi me shumë nevoj për Dritë në këtë ditë më të gjatë të Vitit. Ndodh në orën e Henës dhe në Ditën e Henës. Rëndesi merr Shpirtit dhe Bashkimi me Drite Dielli sot futet në Gaforre. Aferdita ndodhet në Gaforre dhe është në kombinim me Neptunin ne Peshk dhe Plutonin ne Bricjap.Ka në këtë rast edhe ëndër ,rigjenerim shpirtëror dhe pasion për metamorfoze. Me Mërkurin e kundërt megjithese në ditët e fundit egziston mendimi analiza dhe rinaliza e disa situatave dhe vendimeve. Në lidhje me Hënën e Zezë që takohet me lidhjen veriore të Hënës në Binjak ndodh që rrugëtimi jonë të jetë edhe pak i paqartë. Kemi një trekendësh të madh në shenjat e ujit që udhëheq këtë solstic veror. Siç është Hëna në Akrep Jupiteri ne Peshk dhe Dielli ne Gaforre. Kjo tregon që mund të kapërcejmë problemet që na frikësojnë nëse i manaxhojme me ngrohtësi. Por kemi edhe trekëndshin tjetër të vështirë në shenjat e qendrueshme midis Henës në Akrep në katerkendësh me Marsin në Luan dhe me Saturnin në Ujor dhe përball me Uranin ne Dem. Këtu duhet pasur kujdes në katër muajt e ardhshëm. Është një Kryq Karmik ky që Kryqëzon shpirtin. Ditë të vështira dhe përvoja të vështira. Por Marsi dhe Saturni në shenja të mira do na tregojnë rrugën në Luan dhe në Ujor’ shkruan në pjesën hyrëse astrologia Meri Shehu.

Dashi

Për ju rruga e kësaj vere tërheq nga familja dhe plotësimi i një ëndrre familjare. Por në planet për të ardhmen ka shumë rrugëtim të vështire derisa të arrini në një projekt të suksesshem pune dhe dashurie

Demi

Ndryshimeve që doni të bëni i dalin shume pikëpyetje dhe shume gjemba rrugës. Por nëse do donit vërtetë të perballeshit duhet të ndryshoni shtëpi dhe partner

Binjaket

Do keni shoqerues gjatë verës në rrugëtimin tuaj Henë e Zeze. Kjo do të thotë pasion erotik dhe pasion të fshehtë dhe te papërmbajtur me instikte të forta

Gaforrja

Jemi futur në shenjen tuaj dhe ndikimi do jetë i ngrohtë por me disa përjashtime në aspektin erotik ku një marrëdhënie e fuqishme do kërkoj t’ju dominoj ose ka vite që ju dominon. Do rrezikoni disa herë në punën dhe në jetën tuaj erotike

Luani

Mund te themi që do keni një përparesi gjatë verës në lidhje me energjinë dhe forcën që ju jep Marsi në shenjën tuaj. Kjo do ju mbroj nga disa probleme familjare dhe të karrierës. Do keni ndryshime në karriere dhe në status social

Virgjeresha

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Duket sikur nuk do merrni shumë pjesë në ngjarjet e mëdha të verës. Por Mërkuri i kundërt në Binjak do sjell gjatë kësaj vere një pezullim dhe një stres në lidhje me qartesinë e situatave në punë. Por mund të fitoni para dhe të beni udhetime . Hëna e Zezë do përpiqet t’ju bëjë më fanatik të joshjes

Peshorja

Do keni mundësinë e një çlirimi në lidhje me planet tuaja kryesore. Aferdita në Gaforre do ju ndihmoj shumë gjate verës në lidhje me një martese dhe një pune që do reklamohet shumë

Akrepi

Do jeni ju shenja qe do i jepni dominance kësaj Vere. Hëna në ditën e sotme të solsticit Veror është në shenjën tuaj dhe ngre ndjenjat dhe shqetësimet tuaja në përparësi. Duhet të luftoni për të arritur një mashkull të fuqishëm dhe një karriere dominante

Shigjetari

Zjarri dhe uji nuk shkojne shumë bashke Pasi jemi tashmë në Gaforre në shenjë të cilësuar të ujit por aventura dhe dëshirat tuaja do përparojnë falë Marsit në Luan. Kjo ju bënë energjik në dashuri por edhe në ndarje në çift

Bricjapi

Jeni në një moment ku potencën e marrin te tjerët dhe ju duhet të ndiqni. Diellin pavarësisht nëse doni apo jo. Pra kjo periudhe ju sjell njerëz të rëndësishëm që duhet t’i kuptoni apo që do venë dominancat mbi ju

Ujori

Do jeni një nga shenjat e preferuara të mënyrës se si do ta përballoni rutinën e cila ju sjell një stine dhe pune ku do prekni njerzit shpirtërisht por edhe vete ju do jeni me të ndjeshëm. Marsi ne Luani ju fton në një antagonizem në një çështje familjare

Peshqit

Trekendeshi i shenjave te Ujit do ju ndikoj pozitivisht. Do gjeni romantizëm dhe ngrohtësi. Por në disa raste duhet te dilni nga ëndërrimet dhe të bëni përpara me një plan konkret në lidhje me punën dhe udhëtimet