BREAKING NEWS

Muzika në zi/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme (Emri+Foto)

Muzika në zi/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrest me burg për ish- kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako

SPAK lëshon urdhër arrest me burg për ish- kryetarin e
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të Bashkisë së Durrësit, zbardhen detajet e para

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në këtë bashki

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në
x
BREAKING NEWS

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD bën lëvizjen e minutës së fundit, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD
x
BREAKING NEWS

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për ditën e nesërme, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat (Tabela)

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për
x
BREAKING NEWS

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha publikon videon që nuk duhet humbur

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Fletë-arresti për Vangjush Dakon nga SPAK, Artan Hoxha zbardh si u bllokua në minutat e fundit dhe kush ishte personi që ndaloi prangosjen e ish-kryebashkiakut

Fletë-arresti për Vangjush Dakon nga SPAK, Artan Hoxha zbardh si u
x

Lifestyle

Spaktakël/ Ngrini sytë në qiell pas perëndimit të diellit, ja fenomeni i rrallë që ndodh sot

Spaktakël/ Ngrini sytë në qiell pas perëndimit të

Të pasionuarit pas astronomisë do të kenë mundësinë të shikojnë një paradë të rrallë planetare sonte në mbrëmje, ndërsa pesë planetë të sistemit diellor janë në linjë.

Marsi, Venusi, Jupiteri, Mërkuri dhe Urani duhet të jenë të dukshëm menjëherë pas perëndimit të diellit më 28 mars të rreshtuar njeri pas tjetrit.

Nga Britania e Madhe, Venusi dhe Jupiteri pritet të jenë më të dukshmet për t’u parë, ndërsa Mërkuri, Urani dhe Marsi do duken pak me vështirësi.

Ndërkohë pas 1 muaji Urani, Venusi dhe Marsi pritet të rreshtohen sërish në një sektor qiellor 35 gradë. Më pas, më 24 prill, do të zhvillohet një sektor me 40 gradë duke parë Marsin, Venusin, Uranin dhe Mërkurin duke u mbledhur së bashku.

Më 14 tetor, vëzhguesit e qiellit mund të presin të shohin një eklips të “unazës së zjarrit”. Dhe, në prill 2024, një eklips i plotë diellor do të fshijë diellin në mesditë për shumë në Shtetet e Bashkuara.