Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Stjuardesa u bën "namin e zi" pasagjerëve në avion, ja gjëja e tmerrshme që u ka ndodhur

Postuar: 18/10/2018 - 17:28

Një stjuardesë në Emiratet Arabe është akuzuar për vjedhjen e parave të dy pasagjerëve.Gjatë fluturimit, mendohet se ajo ka vjedhur para me vlerë mbi 4 mijë dollarë nga kuletat e dy vëllezërve që ishin çuar nga vendet e tyre në avion për të ndihmuar babanë e tyre të sëmurë.

Incidenti ndodhi në qershor gjatë një fluturimi për në Dubai nga Tajlanda. Gjatë seancës gjyqësore, vëllezërit e moshës 35 dhe 43 vjec raportuan se paratë e vjedhura ishin në portofol.

“Babai im ndihej i lodhur dhe ne shkuam në ‘business class’ duke lënë pas portofolët tanë në vendet ku ishim ulur. Kur u kthyem vumë re që paratë kishin humbur”, tha një prej vëllezërve.

Policia bëri hetime por nuk gjeti asnjë të dhënë në avion. Cdo gjë ndryshoi kur u zbuluan shenjat e gishtërinjve të stjuardesës në monedhë që kishte mbetur në portofol. Seanca e rradhës do mbahet në nëntor që të jepet vendimi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 20:53

Tifozët skocezë të cilët kanë nisur të vijnë në Tiranë që prej të mërkurës për ndeshjen e të shtunës  mes dy kombëtareve, përveç paraqitjes së tyre sportive gjithashtu do të dhurojnë 5 mijë paund për fëmijët me

Postuar: 15/11/2018 - 20:47

Dhimbjet menstruale janë rezultat i kontraksioneve të mitrës, për të çliruar substancat që kanë u

Postuar: 15/11/2018 - 20:21

Shoferi i një kompanie postale në SHBA për fat arriti të që pikasë në kohë diçka mes gjetheve.&nb

Postuar: 15/11/2018 - 19:16

Jeta si kjo në Tokë ndoshta është shumë më rrallë dhe më e çmuar sesa mendohej më parë.

Postuar: 15/11/2018 - 19:08

Një nga tiparet më të veçanta është ai që quhet referenca e zhvendosur, pra aftësia për të folu

Postuar: 15/11/2018 - 19:05

Legjenda thotë: Besohet se çdo shtëpi ka gjarprin e vet. Ata si rëndom, janë të qetë.

Postuar: 15/11/2018 - 18:43

Tradhtia është tabu në shumicën e lidhjeve, por një grua e cila brengoset se a po e tradhton burr