BREAKING NEWS

“Ku ishe ti president u vranë 4 persona në mes të ditës”, paditi në SPAK ministren Gjonaj, shpërthejnë keq komentuesit ndaj Metës: Pse të dalim në 2 Mars për të mbrojtur floririn e Krrabës

“Ku ishe ti president u vranë 4 persona në mes të
x

Lifestyle

Studimi i fundit/ Ky është truku i thjeshtë për një kënaqësi të zgjatur në shtrat

Studimi i fundit/ Ky është truku i thjeshtë për një

Keni menduar se si ta përmirësoni orgazmën tuaj? Një studim i ri ka zbuluar një “truk” që raportohet se po i ndihmon femrat të kenë orgazma deri në deri në 17% më të gjata.

Studimi i publikuar nga “Lovehoney”, kompania britanike që tregton lodra seksuale, tregoi se nëse përdorni një vibrator gjatë intimitetit, orgazma e femrave do të zgjasë më shumë.

Sipas hulumtimit, duke shtuar një lodër seksuale në dhomën e gjumit, orgazma zgjatet në 23.3 sekonda, në krahasim me një mesatare prej 19.9 sekondash kur femrat masturbonin me dorë.

Studimi u drejtua nga Dr. Nicole Prause.

“Studimi gjeti se gratë arritën më shumë eksitim gjatë orgazmave me përdorimin e një vibratori krahasuar me stimulimin manual dhe orgazmat e tyre zgjatën 17% më shumë”, tha Dr. Nicole Prause.