Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Studimi i fundit/ Ky është truku i thjeshtë për një kënaqësi të zgjatur në shtrat

Postuar: 19/11/2018 - 22:40

Keni menduar se si ta përmirësoni orgazmën tuaj? Një studim i ri ka zbuluar një “truk” që raportohet se po i ndihmon femrat të kenë orgazma deri në deri në 17% më të gjata.

Studimi i publikuar nga “Lovehoney”, kompania britanike që tregton lodra seksuale, tregoi se nëse përdorni një vibrator gjatë intimitetit, orgazma e femrave do të zgjasë më shumë.

Sipas hulumtimit, duke shtuar një lodër seksuale në dhomën e gjumit, orgazma zgjatet në 23.3 sekonda, në krahasim me një mesatare prej 19.9 sekondash kur femrat masturbonin me dorë.

Studimi u drejtua nga Dr. Nicole Prause.

“Studimi gjeti se gratë arritën më shumë eksitim gjatë orgazmave me përdorimin e një vibratori krahasuar me stimulimin manual dhe orgazmat e tyre zgjatën 17% më shumë”, tha Dr. Nicole Prause.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 17:16

Të jemi të sinqertë, përveç momentit kur bëjmë selfie ose dush, nuk është ndonjë qejf i madh që të kalosh orë të tëra në tualet apo jo!Por kjo nuk qëndron për disa meshkuj!

Postuar: 10/12/2018 - 16:23

Nuk kanë kaluar pa rënë në sy pamjet e Beyonce me veshje tradicionale indiane.

Postuar: 10/12/2018 - 15:49

Në sistemin arsimor në Itali pritet të futet së shpejti një lëndë e re e detyrueshme; edukata q

Postuar: 10/12/2018 - 13:36

"Hëna e re jep shpresa dhe ngjan si një ikonë e ndritshme.

Postuar: 10/12/2018 - 13:32

Disa shenja përdorin bukurinë e tyre për të joshur personin që pëlqejnë, ndërsa disa të tjera k

Postuar: 10/12/2018 - 11:31

Nëse keni pasur lidhje dhe ndarje me më shumë se një person, ndoshta e dini se disa prej tyre t