Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sturimi i fundit i thotë të gjitha! Pornografia po i rrezikon nga kjo gjë meshkujt

Postuar: 15/11/2018 - 23:41

Interneti mund të jetë më i përhapur se kurrë, por një rritje e numrit të shkencëtarëve janë duke u shqetësuar për efektin e tij toksik në marrëdhëniet seksuale mes çifteve.

Shikimi i tepërt i pornografisë mund të ndikojë në epsh të meshkujve dhe vënien e tyre në rrezik ndaj mosfunksionimit seksual, sipas hulumtimeve të reja.

Paneli diskutues i mbajtur në Takimin e 112-të Vjetor Shkencor të Shoqatës Amerikane të Urologjisë ka nxjerrë në pah rezultatet e një sondazhi të kohëve të fundit që zbuloi se obsesioni i meshkujve ndaj pornografisë mund të shkatërrohej në raportet e tyre në aspektin psiko-seksual me partneren.

Studiuesit, të udhëhequr nga Dr. Matthew Christman, një urolog i stafit dhe drejtor i programit për urologji pediatrike në Qendrën Mjekësore Detare të San Diego, raportuan se sa më shumë njerëz kalojnë kohën e lirë në faqe pornografike, aq më pak ka gjasa që ata të jenë në gjendje të krijojnë marrëdhënie të përforcuara në dhomën e gjumit me partnerin e tyre..

Si rezultat, intimiteti mund të bëhet jashtëzakonisht sfidues dhe marrëdhëniet romantike ose seksuale mund të dëmtohen rëndë

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 07:03

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.
 
Dashi
 

Postuar: 20/02/2019 - 21:39

Një grua ishte shpallur në kërkim 18 vite më parë ndërsa trupi i saj është gjetur në frigorifer

Postuar: 20/02/2019 - 16:55

Një tortë e dekoruar në mënyrë të veçantë në një dollap frigoriferik në një dyqan pastiçerie në T

Postuar: 20/02/2019 - 16:12

Karl Lagerfeld, ikona legjendare e Chanel është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 85-vjeçare

Postuar: 20/02/2019 - 15:58

Një e mitur ka ndërruar jetë, pasi konsumoi një akullore me arra.9-vjeçarja kishte shkuar në hote

Postuar: 20/02/2019 - 14:46

Gjatë një operimi mjekët e një spitali në Korenë e Jugut i kanë nxjerrë nga barku një pacienti,

Postuar: 20/02/2019 - 14:35

Një restorant i vogël, buzë detit në Afrikën e Jugut, me gjashtë pjestarë pa trajnim zyrtar, ësht