Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sytë nga qielli këtë mbrëmje, hëna premton ‘spektakël’

Postuar: 16/07/2019 - 18:29

Mbrëmjen e sotme do të ndodhë eklips i pjesshëm i hënës që do të jetë i dukshëm pothuajse në të gjithë botën. Sigurisht, nëse qielli do të jetë i kthjellët.
 
Eklipsi pritet të nisë rreth orës 10.00 të darkës ndërsa do të jetë i dukshin në pjesën më të madhe të Azisë, Afrikës si dhe në pjesën lindore të Amerikës Jugore dhe pjesën perëndimore të Australisë.
 
Në këtë ‘shfaqje’ në qiell, rreth 60 për qind e sipërfaqes hënore do të errësohet nga hija e Tokës ndërkohë që Dielli, Toka dhe hëna vendosen në një vijë të drejtë.
 
Kjo dukuri pritet që të tërheqë më shumë vëmendjen e të pasionuarve pas eventeve të qiellit ndërsa data përputhet me 50 vjetorin e nisjes së misionit të Apollo 11 në hënë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 23:26

Nëse keni vështirësi për të arritur orgazmën ose thjesht doni të rrisni dëshirën seksuale, mund ta bëni shumë mirë këtë me ushqime”, shpjegon Dr.

Postuar: 22/08/2019 - 23:03

Rex Wood është mashkulli që ka arritur të çojë në shtrat më shumë se 100 femra, prandaj le të the

Postuar: 22/08/2019 - 21:36

Spërkasni me pak alkool nën mbulesat e krevatit dhe do të mbeteni pa fjalë, me atë që do të zbulo

Postuar: 22/08/2019 - 21:03

Gjashtë persona të moshës 62 deri në 85 janë arrestuar pasi oficerët e policisë hynë në pyll duke

Postuar: 22/08/2019 - 20:55

Nishanët janë diçka shumë e zakonshme. Pothuajse të gjithë ne kemi nga një të tillë.

Postuar: 22/08/2019 - 20:34

Kur është fjala për seksin, të gjithë ndoshta i bëjnë të njëjtën pyetje vetes, por rrallë e thonë

Postuar: 22/08/2019 - 20:07

Një adoleshente rumune e cili dyshohet se ka shitur virgjërinë e saj në internet, ka pohuar se hi