BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x

Lifestyle

Të bezdisshëm sa s'ka, 4 shenjat e Horoskopit që do të ishte mirë mos t’i kishit fqinjë

Të bezdisshëm sa s'ka, 4 shenjat e Horoskopit që do të

Nëse keni pasur ndonjëherë fqinjë të këqij, e dini se sa e tmerrshme mund të jetë. Ka shumë faktorë që e bëjnë një fqinj të tmerrshëm. Dhe 4 shenjat e mëposhtme të trazuara kanë karakteristikat që ne të gjithë përpiqemi t’i shmangim kur gjejmë një shtëpi të re.

Dashi

Dashi mund të jetë fqinj i keq sepse bien në konflikt pa u menduar mirë. Nëse fqinji i tij parkon në vendin e tij ose shkel pronën e tij në ndonjë mënyrë, Dashi ka të ngjarë t’i bërtasë dhe të luftojë pa i dhënë kurrë një shans fqinjit për të shpjeguar ose korrigjuar situatën.

Binjakët

Binjakët mund të jenë fqinjë të këqij për shkak të të gjitha festave të egra që bëjnë. Të them të drejtën, ndoshta do të ftojnë të gjithë fqinjët në festë, por ndonjëherë kjo nuk i përmirëson gjërat.

Nuk është se Binjakët po përpiqen qëllimisht të mërzitin fqinjët e tyre me muzikë të lartë dhe bujë, ata thjesht po përfshihen në gjëra të tjera si të sigurohen që të gjithë të kalojnë mirë dhe të mos bëjnë gjëra që mund të jenë të bezdisshme.

Shigjetari

Në shumë mënyra, Shigjetari është një fqinj i mire, ai është miqësor, i shoqërueshëm dhe i sinqertë. Ajo që e bën atë një fqinj të keq është se ai është i pakujdesshëm dhe mund t’i lërë kafshët shtëpiake të bredhin kopshtet e njerëzve të tjerë, të ketë festa që janë shumë vonë për t’i përfunduar ose mund të jenë në kundërshtim me detyrimet e përbashkëta kur jeton në ndërtesa banimi.

Akrepi

Disa Akrepa kanë një problem të vërtetë për t’u besuar njerëzve, kështu që ata nuk janë fqinjët më miqësorë. Ata nuk mund të marrin pjesë në asnjë aktivitet të lagjes.

Akrepat mund të zemërohen dhe të kenë mëri, kështu që nëse një fqinj u ka bërë diçka vite më parë, ata do të kenë mëri ndaj tij. Nuk është e pazakontë që Akrepi të hakmerret ndaj një fqinji në mënyrë tinëzare, disa muaj pas zënkës.