Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Për të gjithë ata që do kenë dëshirë", pastiçieri emocionon me veprimin e madh që bën çdo mbrëmje

Postuar: 18/11/2019 - 10:27

Pastiçieri italian Nicola Loi var çdo mbrëmje jashtë pastiçerisë qese ku brenda ka ushqim të paketuar, në mënyrë që kushdo që ka nevojë, të hajë falas.

Ai iu ofron kështu gjithë atyre që janë në vështirësi në zonën e Sardegna, ëmbëlsira falas, në mënyrë që ushqimi të mos shkojë dëm.

“Çdo mbrëmje në mbyllje do të lëmë varur qese me produkte të cilat nuk shiten brenda ditës! Për gjithë ata që do të kenë dëshirë”, shkruan i zoti i pastiçerisë.

Në këtë formë ai thotë se nevojtarët nuk ka pse të ndihen në siklet dhe të kërkojnë ushqim falas, pasi pastiçeria do e ofrojë spontanisht.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 21:57

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë. Një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në shitje në Art Basel Miami Beach për 120.000 dollarë.

Postuar: 07/12/2019 - 11:26

Informacionet e shumta që vijnë nga një takim i afërt i sondës së NASA-s me Diellin, u jep shke

Postuar: 07/12/2019 - 10:28

Sitio Pariahan, është një fshat bregdetar në Filipine që dikur ishte ishull, dhe tani është thu

Postuar: 07/12/2019 - 09:38

Simbol i Vitit të Ri kinez është Miu, ndërsa ky vit do të jetë plot surpriza.

Postuar: 06/12/2019 - 17:26

Flitet shumë sot në internet për respektimin e të kufijve me të tjerët, dhe kjo duhet të vlejë