BREAKING NEWS

Bilanc i frikshëm, koronavirusi u ka marrë jetën mbi 42 mijë personave. Si është ‘pushtuar’ bota, cili shtet ka shifrën rekord të të infektuarve

Bilanc i frikshëm, koronavirusi u ka marrë jetën mbi 42 mijë
x

Lifestyle

"Për të gjithë ata që do kenë dëshirë", pastiçieri emocionon me veprimin e madh që bën çdo mbrëmje

"Për të gjithë ata që do kenë

Pastiçieri italian Nicola Loi var çdo mbrëmje jashtë pastiçerisë qese ku brenda ka ushqim të paketuar, në mënyrë që kushdo që ka nevojë, të hajë falas.

Ai iu ofron kështu gjithë atyre që janë në vështirësi në zonën e Sardegna, ëmbëlsira falas, në mënyrë që ushqimi të mos shkojë dëm.

“Çdo mbrëmje në mbyllje do të lëmë varur qese me produkte të cilat nuk shiten brenda ditës! Për gjithë ata që do të kenë dëshirë”, shkruan i zoti i pastiçerisë.

Në këtë formë ai thotë se nevojtarët nuk ka pse të ndihen në siklet dhe të kërkojnë ushqim falas, pasi pastiçeria do e ofrojë spontanisht.