BREAKING NEWS

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon ashpër gjuhën e ministrit serb: Deklarime të tilla shkelin dinjitetin e institucioneve të republikës, është obligim...

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon
x
BREAKING NEWS

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari dyshohet se u plagos me armë zjarri nga një...

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte fasadë dhe mashtrim, Rama e kishte paracaktuar emrin e Kreut të Shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte
x
BREAKING NEWS

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në Pukë

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në
x
BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektivin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x
BREAKING NEWS

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në gadishullin e Karaburunit

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në
x
BREAKING NEWS

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama falenderon publikisht...: Këta i zbardhen faqen Shqipërisë

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x

Lifestyle

Të gjithë do të bien në këmbët e kësaj shenje të zodiakut falë ardhjes së Mërkurit dhe Marsit

Të gjithë do të bien në këmbët e kësaj shenje

Edhe muaji i parë i vitit po ikën dalëngadalë. Herë pas here përqendrohemi në kalimin e paepur të kohës, se sa e pabesueshme është veçanërisht në botën e sotme, të projektosh veten drejt së ardhmes. Në fjalimet e shumë njerëzve tashmë flitet për pranverën, kur ka kaluar vetëm një muaj nga fillimi i dimrit. Ne gjithmonë priremi të shikojmë nga e nesërmja, pa shijuar të tashmen. Nëse më pas mendojmë për horoskopin, kjo është një pritje e vazhdueshme përpara. Në një ditë, në një javë, në një muaj, 2022.

Dhe cila do të jetë shenja që do të tregojë se një person do të jetojë në maksimum në këtë fund janari? Është një shenjë e tokës, është shenja që hap çdo vit, sepse mbledh të gjithë të lindurit nga 22 dhjetori deri më 20 janar, është shenja që sapo na ka përshëndetur. Po flasim për Bricjapin. Pavarësisht se kanë hyrë në kohën e Ujorit, për të cilën do të flasim më vonë, të lindurit në këtë periudhë do të kalojnë një javë të mrekullueshme.

Çfarë do të ndodhë me Ujorin si një mirëseardhje në periudhën e tij? Epo, le të fillojmë duke thënë se nëse Mërkuri do të arrijë në Bricjap është sepse do të ketë dalë nga shenja e të lindurve nga 21 janari deri më 19 shkurt. Megjithatë, kjo do të ndodhë të enjten, ndaj duhet të përfitojmë nga prania e ditëve të fundit për të përfituar ende nga efektet e saj pozitive. Për rrjedhojë, nëse Ujori ka dyshime për disa gjëra për të bërë këtë javë, duhet të nxitojë t’i bëjë ato në tre ditët e para. Nga pikëpamja e dashurisë, do të jetë e nevojshme të përfitoni nga fundjava për të organizuar diçka romantike me partnerin. Pra, detyrat në ditët e para të javës dhe kënaqësitë në ditët e fundit. Kështu mund të përmblidhet java e të lindurve në këtë shenjë.

Në përmbledhje, do të jenë shtatë ditë të çmendura për Bricjapin. Sepse të gjithë do të bien në këmbët e kësaj shenje të zodiakut falë ardhjes së Mërkurit dhe Marsit, ndërsa Hëna do t’i japë dorën Ujorit. Dy fqinjë kalendarikë që do të shijojnë momente shumë të këndshme, në alternimin e planetëve.