BREAKING NEWS

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep mesazhin e fortë

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep
x

Lifestyle

Të gjithë mezi e presim! “Sonte në orën 23:38 të darkës do ndodhë...”/ Meri Shehu paralajmëron disa shenja të horoskopit për probleme të mëdha

Të gjithë mezi e presim! “Sonte në orën 23:38 të

“Se shpejti kemi Pranveren e Re qe ndodh ne dt 20 Mars ne oren 11e 38 minuta te mbremjes, ku dita barazohet me naten. Viti i Ri Astrologjik fillon sot ashtu sic ka filluar shekuj e shekuj me pare. Dielli do jete ne piken zero te fillimit ne shenjen e Dashit.

Dielli i zjarrte i nxituar por me inisiativen e fillimit nga e para. Pjellori dhe nje lindje te re sjell ky ekuinoks i ketij viti. Me udheheqsin e oroskopit Henen ne shenjen e Binjakeve ne takim me karmen veriore ne Binjak dhe Marsin ne Binjak do kemi nje energji te brendshme apo veprim te brendshme me shume ide dhe mendime. Kujdes vetem tek propozimet e paqarta te cilat do ta mjegullojne veprimin dhe mund te sjellin frike dhe pasiguri”, shkruan Meri Shehu.

Dashi
Nuk do t’i shmangeni dot relitetit te provokimeve dhe informacioneve qe do ju nxjerrin hapur ne nje ane apo me nje qendrim te caktuar sado qe tendenca eshte te ruani dualizmin ne marredhenie apo bashkepunime.

Demi
Duhet te percaktoni me qarte ne kete periudhe pranvere ke rruge do ndiqni ne ceshtjet ekonomike dhe a do udhetoni larg apo afer per te arritur gjerat qe i keni me vonese edhe ne jeten personale.

Binjaket
Kjo pranvere do jete shume e furishme per ju dhe madje luftarake me informacione dhe deshira por edhe ideologjizma. Mund t’ju shumfishohen punet dhe te mirat por edhe te keqijat. Kujdes!

Gaforrja
Do perdorni shume rrugen e fshehte apo strategjite per t’i ndryshuar rrugen fitores dhe per ta kthyer ne favorin tuaj. Kjo do jete shume e veshtire pasi nuk do ju sherbej konkretisht personalisht dhe mund te tentoni me pas autokatastrofine.

Luani
Nuk eshte koha te beni Mbretin por te diturin dhe te gjeni shtegun e duhur per te marre nje rol me drejtues ne ceshtje sociale apo ne rremujen qe do krijohet rreth jush ne shoqeri e dashuri.

Virgjeresha
Nuk ka me lufte te ftohte sado bukur qe ta keni ngritur kurthin. Tashme duhet nerv dhe zjarr qe te vendosni ne vendin e duhur kundershtaret tuaj.

Peshorja
Duhet te hapni krahet me shume se sa i keni peshuar mundesite tuaja. Nje fluturim diku ne nje bote me filozofike shkencore apo nje percaktim i nje misioni personal eshte shume me perparesi.

Akrepi
Lufta juaj do kete te beje me te drejten per te fituar ekonomikisht. Kjo e drejte e punes dhe e shperblimit kishte kohe qe i kishte mbyllur portat hermetikisht Nje strtaegji e zgjuar do ju sjelle fitoren.

Shigjetari
Kjo mund te jete fundjava e fundit qe rini ne shtepi te rehatuar. Cdo dite do filloj te behet levizje veprim dhe bashkepunim. Perballe jush po vijne aramatat Turke.

Bricjapi
Kujdes ne lidhje me punen e perditshme. Ka zjarr ndryshime dhe ju duhet nje kualifikim i mire qe te arrini nje rezultat konkret. Ne te kundert jeni ne pozite te veshtire. Kujdes shendetin dhe aleancat e dyfishta

Ujori
Mund te jeni shume pjellore. Te lindni binjak por edhe te terhiqni persona ne dashuri qe kane lidhje dyfishe. Ju duhet te merrni informacion dhe te beni strategjine tuaj per te fituar dashurine.

Peshqit
Do jetoni ne dy shtepi ose do ndertoni nje baze te re e cila ne fakt do ju hapi pak debate ne lidhje me ecurine e shpenzimeve apo percaktimin tuaj si prezence.